Madalina zaprasza przez całe lato

Szukasz miejsca, by z dziećmi odpocząć od upałów? Stara zajezdnia na ulicy Madalińskiego  wita serdecznie każdego, kto tu zajrzy.  Odnajdziesz tu miejsce do relaksu, odpoczynku i zabawy z dziećmi.

Widownia stworzona z leżków, na których siedzący ludzie oglądają przedstawienie dla dzieci. - grafika artykułu
Wakacyjna Madalina

Dawna zajezdnia tramwajowa na Wildzie zwana Madaliną została zamknięta 10 lat temu, ale wcale nie straszy wrakami metalowych wagonów czy pustymi  hangarami. Dzięki inicjatywie mieszkańców i Miasta w okresie letnim staje się miejscem aktywizację i integrację społeczności, Wildy, poprzez uruchomienie strefy rekreacyjnej "Lato na Madalinie". 

W okresie wakacji na Madalnie nie brakuje piasku, wygodnych leżaków, toru wodnego, kącika malucha z trampolinami i ocienionej strefy biesiadowania. A codzienny program aktywności pozwoli przenieść się w świat bajek i niezwykłych opowieści. Będziemy mieć możliwość  poznawania elementów nauki i zagłębienia się w świat przyrody.

Dziś w środę 10 lipca o godzinie 17.00  spodziewajcie się warsztatów artystycznych z tańcami z muzyką  i malowaniem. Czwartek 11 lipca upłynie w tematyce szydełkowej, za równo dla tych co już są obeznani z dzierganiem jak i początkujących znajdzie się coś ciekawego. Warsztaty startują od 17.30. Piątkowe popołudnie na Madalinie całe poświęcone będzie głównie językom obcym, ale atrakcji i zabaw też nie zabraknie. 13-go lipca wszystko wystartuje już w samo południe. Będzie Teatr Łata z "Morskimi Opowieściami" a zaraz potem warsztaty plastyczne o tej tematyce. Wieczorem zagrają zespoły "Gonzo" i "Blue". W nadchodzącą niedzielę będzie można pobudować z klocków, dmuchać wielkie bańki mydlane, pograć w siatkówkę plażową, albo wziąć udział w zajęciach tanecznych Latino Madalino.  

 Warto pamiętać, mże wejście na teren wydarzeń odbywa się od strony ul. Pamiątkowej.

  Madalina czeka na Ciebie przez całe wakacje do 1 września 2024 r.:

od wtorku do piątku w godzinach 15:00-20:00,

w soboty, niedziele i święta w godzinach 11:00-20:00.

Chcesz być na bieżąco z planem wydarzeń? Zajrzyj na FB "Lato na Madalinie"

Wstęp jest bezpłatny, a wszystkie atrakcje zostały sfinansowane z budżetu miasta i są realizowane  przez Fundację Kreaktywator.