Plac Kolegiacki - dodatkowe utrudnienia w ruchu

W związku z rewitalizacją placu Kolegiackiego zmieniła się organizacja ruchu na samym placu oraz na okolicznych ulicach.

Rewaloryzacja placu Kolegiackiego
Rewaloryzacja placu Kolegiackiego

Zmiany polegają na zamknięciu przejazdu przez plac Kolegiacki. Jednocześnie wprowadzony został ruch dwukierunkowy na ul. Za Bramką (co umożliwi wjazd i wyjazd z Urzędu Miasta) a także przejazd ulicami Ślusarską i Kozią.

Miejski Inżynier Ruchu informuje, że w związku z rewaloryzacją placu Kolegiackiego w Poznaniu od dnia 18 czerwca 2019 r. zamknięty został odcinek ul. Ślusarskiej w rejonie placu. Odcinek ul. Ślusarskiej od strony ul. Wodnej oraz odcinek ul. Koziej od strony ul. Klasztornej są dwukierunkowe - bez możliwości wjazdu na plac Kolegiacki. W rejonie zamknięcia utrzymany zostanie ruch pieszy.

Przypominamy również, że z uwagi na prowadzone prace od 3 kwietnia br. na pl. Kolegiackim nie ma możliwości parkowania pojazdów. Kierowców prosimy o korzystanie z miejsc postojowych na parkingu Za Bramką (dla mieszkańców opłaty preferencyjne zgodnie z regulaminem parkingu.

O kolejnych etapach prac będziemy informować z wyprzedzeniem. Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie zmienionej organizacji ruchu.

Załączniki