Razem zmieniamy Poznań - o kreowaniu przestrzeni miejskiej - debata

Stary Browar i Teatr Muzyczny w Poznaniu zapraszają na debatę "Razem zmieniamy Poznań - kreowanie przestrzeni miejskiej".

Razem zmieniamy Poznań - o kreowaniu przestrzeni miejskiej
Razem zmieniamy Poznań - o kreowaniu przestrzeni miejskiej

Trwa dynamiczny proces rewitalizacji centrum Poznania. Zmiany w tkance miejskiej odbywają się dzięki synergii działań podmiotów publicznych i prywatnych, dlatego ich reprezentanci spotkają się 5 września 2019 w Starym Browarze (godz. 12:00, Szachownica, Pasaż 0), aby porozmawiać o kolejnych planowanych przedsięwzięciach.

Plac Starego Browaru to nowa inwestycja najbardziej rozpoznawalnego centrum handlowego w stolicy wielkopolski przy ulicy Ratajczaka. Teatr Muzyczny rozstrzygnął konkurs architektoniczny na budowę nowej siedziby, wybierając odważny projekt, mogący stać się jedną z wizytówek miasta. Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu zrewitalizuje dla potrzeb uczelni dwie kamienice przy ulicy Ratajczaka. W nowym kompleksie znajdzie się m.in. Centrum Kształcenia Przedsiębiorczości Społecznej. Rozmowa o tych inwestycjach ma być pretekstem do szerszej dyskusji o przestrzeni publicznej w Poznaniu.

Jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje Poznań? Jakich działań i zmian wymaga centrum, aby być wizytówką nowoczesnego i funkcjonalnego miasta? Jaka jest rola instytucji publicznych i prywatnych inwestorów w tym procesie? Jak, obok inwestycji, bieżąca działalność tych podmiotów wpływa na obraz współczesnego miasta? Te pytania zostaną postawione gościom i gospodarzom debaty.

Gospodarze debaty:

Magdalena Kowalak, Prezes Spółki Zarządzającej Starym Browarem

Przemysław Kieliszewski, Dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu

Prelegenci:

Zastępca Prezydenta Poznania Bartosz Guss

dr Małgorzata Kluska-Nowicka, Wicekanclerz Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu

Joanna Bielawska-Pałczyńska, Miejski Konserwator Zabytków

Piotr Sobczak, Dyrektor Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta

dr hab. Małgorzata Nieszczerzewska, Zakład Kultury Miasta, Wydział Nauk Społecznych, UAM

Prowadzenie:

Szczepan Szłapka, redaktor naczelny "Forum Nowoczesnego Budownictwa"

Wstęp wolny