Rusza nowy sezon nad Wartą

Dziesiątki koncertów i warsztatów, projekcje filmowe, przejażdżki tramwajem wodnym, motorówką - nowy sezon nad Wartą będzie pełen atrakcji dla wszystkich poznaniaków. Z terenów nadrzecznych z roku na rok korzysta coraz więcej osób, a miasto planuje tam kolejne inwestycje.

Rusza nowy sezon nad Wartą
Rusza nowy sezon nad Wartą

Od 1 czerwca wszystkie atrakcje nad rzeką będą dostępne dla wszystkich mieszkańców miasta i turystów. Rusza nowy sezon nad Wartą.

- Poznań powrócił nad Wartę - podkreśla Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - Tysiące poznaniaków, którzy co roku spędzają wolny czas na brzegiem rzeki, to najlepszy dowód na to, że przywróciliśmy rzekę mieszkańcom miasta. Każdego lata odbywa się tutaj kilkadziesiąt imprez kulturalnych, sportowych i turystycznych, realizowane są liczne inwestycje. Tegoroczny sezon będzie jeszcze bardziej atrakcyjny niż poprzednie.

Na wodzie - tramwaj i motorówki

Podobnie, jak w latach poprzednich, tak i w tym roku po rzece będzie kursował tramwaj wodny. Od tego sezonu zmienia swoją trasę: rejsy rozpoczynają się od przystanku Chwaliszewo, tuż przy wybudowanych schodach i pochylni - przez co dostęp do tramwaju jest jeszcze łatwiejszy. Nowa trasa przebiega poprzez przystanki: Chwaliszewo - Politechnika - Rataje - Wilda - Szeląg - Katedra - Chwaliszewo.

Z tej oferty skorzystają nie tylko poznaniacy i turyści - w tym sezonie miasto kontynuuje współpracę z gminą Czerwonak. Jej mieszkańcy będą mogli wsiąść do tramwaju wodnego "Czerwonak" i dopłynąć nim do przystanku Chwaliszewo, skąd można przesiąść się na poznański tramwaj wodny.

Można też skorzystać z oferty przystani miejskiej, która jest bezpłatna, całodobowo dozorowana i oferuje wodniakom dostęp do punktów poboru energii elektrycznej i zaplecza sanitarnego.

W tym roku aż w dwóch miejscach nad Wartą będzie można wypożyczyć motorówkę: na terenie Przystani miejskiej oraz przy plaży Szeląg. Codziennie od godz. 12:00 do 19:00 będzie można wypożyczyć małą motorówkę i zobaczyć miasto z innej perspektywy. Nie będzie do tego potrzebny patent sternika motorowodnego - wystarczy dowód osobisty i krótkie przeszkolenie, przeprowadzane jest na miejscu dla każdej z załóg wybierających się na rejs po Warcie.