Ul. Taczaka i Garncarska: trwa sadzenie zieleni

Na ulicach Taczaka i Garncarskiej trwa zapowiadane wcześniej sadzenie drzew i krzewów. To ostatni etap przebudowy tych ulic, na które 21 lutego wróciła stała organizacja ruchu.

Ul. Taczaka i Garncarska: trwa sadzenie zieleni - grafika artykułu
Ul. Taczaka i Garncarska: trwa sadzenie zieleni

Nasadzenia zieleni na przebudowanych ulicach zaplanowano na okres, w którym warunki pogodowe bardziej sprzyjają przyjmowaniu się roślin. Ze względu na niekorzystne warunki świetlne pojawią się na nich głównie gatunki znoszące zacienienie, a w miejscach o większym nasłonecznieniu wprowadzone zostaną gatunki o barwnym ulistnieniu. Sadzone są m.in. klony pospolite, ambrowiec amerykański, berberys Thunberga oraz tawuły japońskie.

Po przebudowie chodniki, jezdnia i miejsca parkingowe na ulicach Taczaka i Garncarskiej wyłożone są nową, kamienną nawierzchnią. Obie ulice są oświetlone i wyposażone w kamery monitoringu. Stworzona została przestrzeń o uspokojonym ruchu, na której piesi mogą poruszać się całą szerokością ulicy i mają pierwszeństwo przed pojazdami. Jest to dostępna dla wszystkich uczestników ruchu - pieszych, rowerzystów, kierowców - tzw. strefa zamieszkania, w której obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 km/h. Wyposażona została ona w elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci oraz stojaki rowerowe. W planach jest także montaż na jej terenie stacji roweru miejskiego.

https://www.youtube.com/watch?v=e1VfPc2OxC8&feature=emb_logo

sieci społecznościowe