Wszystkiego najlepszego z okazji imienin Poznaniu!

W ostatni weekend czerwca br. Poznań świętował imieniny swoich herbowych patronów - Piotra i Pawła. Dla mieszkańców stolicy Wielkopolski, przygotowano szereg inicjatyw kulturalnych i społecznych. Integralną część wydarzeń stanowił rodzinny piknik na pl. Kolegiackim pn. "Imieniny Miasta z kolegiatą w tle".

Tłum ludzi na pikniku. - grafika artykułu
Piknik Imieniny miasta

W ostatnią sobotę czerwca br. na pl. Kolegiackim było gwarno i wesoło. Wszystko za sprawą patronów Poznania - Piotra i Pawła. Świętym, jako opiekunom katedry, powierzono pod opiekę całe miasto. 29 czerwca to dzień ich imienin, zatem stolica Wielkopolski miała powód do świętowania.

Integralną część imieninowych obchodów stanowił piknik rodzinny pn. "Imieniny Miasta z kolegiatą w tle". Festyn, który miał miejsce nieopodal urzędu miasta, był pełen ciekawych wydarzeń przygotowanych ze środków miejskich, w ramach działań rewitalizacyjnych. Rodziny z dziećmi można było spotkać na warsztatach plastycznych, koncertach muzycznych oraz plenerowych spektaklach teatralnych i tanecznych. Na pl. Kolegiackim rozegrała się finałowa scena widowiska wędrownego "Siła Patyny". Aktorzy Teatru Asocjacja w barwnym korowodzie doprowadzili do Urzędu Miasta Poznania radnych biorących udział w uroczystej sesji w ratuszu.

Zainteresowani dziejami minionych epok brali udział w spacerach historycznych, zwiedzaniu stanowisk archeologicznych i wystawie prezentującej eksponaty i ubiory dawnych mieszkańców miasta. Każdy kto lubi spędzać czas na świeżym powietrzu, miał okazję zjeść piknikowe śniadanko, posłuchać muzyki na żywo, wziąć udział w grze terenowej.

W program obchodów wpisywały się również wydarzenia zorganizowane w weekend, od 28 do 30 czerwca br. na obu brzegach Warty, na Śródce, Ostrowie Tumskim, pl. Kolegiackim i  Starym Rynku.