Budowa drogi rowerowej wzdłuż ul. Złotowskiej

Prace związane z budową drogi rowerowej wzdłuż ul. Złotowskiej wkraczają w kolejną fazę. W czwartek i piątek (21  i 22 października) na odcinku od przystanku autobusowego Złotowska Działki do Strumienia Junikowskiego będzie układana jej nawierzchnia. W związku z czym na czas prac wprowadzone zostaną tam zmiany w organizacji ruchu.

Nie-oficjalne zakończenie sezonu rowerowego

Dla wszystkich miłośników rowerów, którym niestraszna jesienna słota, przygotowano specjalną dwutygodniową rywalizację "Nie-oficjalne zakończenie sezonu". Zacznie się ona 18 października i potrwa do końca tego miesiąca. 

Nowe liczniki rowerowe

W 22 punktach miasta zamontowane zostaną liczniki rowerowe. Dzięki nim będzie można kompleksowo monitorować ruch tych pojazdów na najważniejszych ulicach i mostach w Poznaniu. 

PBO 2022 - startuje głosowanie!

Do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2022 zakwalifikowało się 150 projektów. Wszystkie mają już nadane swoje numery. Głosowanie rozpocznie się w najbliższy piątek, a zakończy 22 października. W tym roku do rozdysponowania jest 22 mln zł, czyli o milion więcej niż rok temu. Wprowadzono także zmiany w zasadach głosowania. 

Tramwajem do ul. Lechickiej!

4 października uruchomiony zostanie kolejny odcinek trasy na Naramowice. Tramwaj dojedzie już nie tylko do ul. Włodarskiej, ale jeden przystanek dalej - do ul. Lechickiej.

Dzisiaj Dzień bez Samochodu

Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W środę, 22 września, w związku z Dniem bez Samochodu, każdy możeł podróżować na liniach ZTM Poznań za darmo. Wystarczy mieć przy sobie dowód rejestracyjny samochodu. Również bez biletu pojadą pasażerowie lokalnych pociągów do granicy województwa.  Bez opłat będzie można wypożyczyć także rower miejski.

Kolejny etap przebudowy trasy tramwajowej na Wildzie

Od soboty (18 września) przebudowaną ul. Wierzbięcice znów będą kursowały tramwaje. Tego samego dnia wyłączone z ruchu zostanie torowisko na ul. Górna Wilda, ponieważ od jej strony będzie modernizowany węzeł rozjazdowy u zbiegu ulic Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956 roku. Kontynuowane będą też roboty, które nie wymagają wstrzymania kursowania tramwajów na ul. 28 Czerwca 1956 r.

Na Ławicy powstaje droga rowerowa

Na Ławicy powstaje droga rowerowa z chodnikiem wzdłuż ul. Złotowskiej, na odcinku od ul. Rezedowej do Miastkowskiej. 16 września (czwartek) rozpoczną się prace, których realizacja wymaga zmiany organizacji ruchu.

Startuje Gran Fondo

W niedzielę, 12 września, odbędzie się w Poznaniu wyścig kolarski Gran Fondo. Na trzech trasach wystartuje około 1000 rowerzystów. 

Poznań w gronie miast najprzychylniejszych rowerzystom

Badanie przeprowadzone przez Centrumrowerowe.pl pokazuje, że Poznań znajduje się w czołówce polskich miast przyjaznym rowerzystom. Miastu udało się zająć 3 miejsce w rankingu, stając na podium wraz z Wrocławiem i Warszawą. Jak podaje firma, wśród kategorii poruszanych w badaniu znalazły się między innymi "stosunek długości dróg rowerowych do publicznych", "rowery publiczne" czy "udział projektów rowerowych w budżetach obywatelskich". Podczas badania porównano ze sobą 9 spośród największych miast Polski: Poznań, Warszawę, Kraków, Łódź, Wrocław, Gdańsk, Bydgoszcz, Lublin oraz Białystok.

Odpowiedzialny pieszy i rowerzysta

Miejscy strażnicy z Zespołu Profilaktyki, wspólnie z przedstawicielem WORD, przeprowadzili w różnych dzielnicach Poznania działania informacyjne pod hasłem "świadomy pieszy i rowerzysta". 

Przebudowa Wartostrady zaawansowana

Prace związane z przebudową liczącego ok. 1,8 km odcinka Wartostrady, biegnącego wzdłuż wschodniego brzegu Warty, między mostami Królowej Jadwigi a Przemysła I, są coraz bardziej zaawansowane. Dzięki realizacji tej inwestycji nierówna i spękana trasa zmieni się w wygodny i bezpieczny trakt dla rowerzystów i pieszych.

Wsiedli na rowery dla chorej Amelki

Amelka Gmyrek cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Choroba niszczy nie tylko mięśnie odpowiedzialne za poruszanie się, ale także te najważniejsze, dzięki którym dziecko oddycha. Na zaproszenie Fundacji Braci Collins w akcję "Wyścig z czasem", promującą zbiórkę pieniędzy na nierefundowaną terapię genową dla dziewczynki, włączył się Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. 

Ulica Wawrzyniaka na nowo

Zmiany zaplanowane na ul. Wawrzyniaka obejmują remont chodnika i nawierzchni jezdni, wprowadzenie nowej organizacji ruchu oraz ustawienie donic z drzewami. Poprawi się komfort i bezpieczeństwo, parkowanie zostanie uporządkowane, a ulica zyska na estetyce.

Strona 1 2 18