Wartostrada między mostami w nowej odsłonie

Zakończyły się roboty budowlane polegające na przebudowie odcinka Wartostrady biegnącego wzdłuż wschodniego brzegu rzeki - wykonawca inwestycji zgłosił gotowość do procedury odbiorowej. Nierówna i spękana trasa między mostami Królowej Jadwigi a Przemysła I stała się wygodniejsza i bezpieczniejsza.

Przebudowa ronda Rataje na ostatniej prostej

Przebudowa układu komunikacyjnego w rejonie ronda Rataje jest już bardzo zaawansowana. Aktualnie prace toczą się na odcinku między rondem a mostem Królowej Jadwigi. Obejmują zarówno torowisko tramwajowe, jak i jezdnię oraz chodniki z trasami rowerowymi.

Rynek Łazarski zmienia się dla rowerzystów

Już niedługo ponownie otwarty zostanie wyremontowany rynek Łazarski. Wśród wprowadzonych w jego obrębie zmian, znalazły się także udogodnienia dla rowerzystów. Poniżej przedstawiamy podsumowanie, które z pewnością zainteresuje mieszkańców Łazarza poruszających się za pomocą rowerów.

Rusza przebudowa kolejnego odcinka ul. Św. Marcin

W najbliższy weekend rozpocznie się metamorfoza ul. Św. Marcin na odcinku między ul. Gwarną i mostem Uniwersyteckim. Pierwsze zmiany organizacji ruchu zostaną wprowadzone 6 listopada. Pojawią się wtedy lokalne zawężenia jezdni oraz nie będzie możliwości parkowania na odcinku ul. Św. Marcin od ul. Gwarnej do ul. Kościuszki.

Wygodniej Zaułkiem Piotra Majchrzaka

Pomyślnie zakończyły się rozpoczęte w połowie września pracę nad nawierzchnią w Zaułku Piotra Majchrzaka, czyli na jednej z głównych tras pieszo-rowerowych na obszarze Starego Miasta. Prace uzyskały już niezbędny odbiór techniczny. Wymieniono starą i zniszczoną nawierzchnię, a w jej miejsce ułożono nową, poprawiając komfort przemieszczania się pieszych i rowerzystów.

Budowa drogi rowerowej wzdłuż ul. Złotowskiej

Prace związane z budową drogi rowerowej wzdłuż ul. Złotowskiej wkraczają w kolejną fazę. W czwartek i piątek (21  i 22 października) na odcinku od przystanku autobusowego Złotowska Działki do Strumienia Junikowskiego będzie układana jej nawierzchnia. W związku z czym na czas prac wprowadzone zostaną tam zmiany w organizacji ruchu.

Nie-oficjalne zakończenie sezonu rowerowego

Dla wszystkich miłośników rowerów, którym niestraszna jesienna słota, przygotowano specjalną dwutygodniową rywalizację "Nie-oficjalne zakończenie sezonu". Zacznie się ona 18 października i potrwa do końca tego miesiąca. 

Nowe liczniki rowerowe

W 22 punktach miasta zamontowane zostaną liczniki rowerowe. Dzięki nim będzie można kompleksowo monitorować ruch tych pojazdów na najważniejszych ulicach i mostach w Poznaniu. 

PBO 2022 - startuje głosowanie!

Do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2022 zakwalifikowało się 150 projektów. Wszystkie mają już nadane swoje numery. Głosowanie rozpocznie się w najbliższy piątek, a zakończy 22 października. W tym roku do rozdysponowania jest 22 mln zł, czyli o milion więcej niż rok temu. Wprowadzono także zmiany w zasadach głosowania. 

Tramwajem do ul. Lechickiej!

4 października uruchomiony zostanie kolejny odcinek trasy na Naramowice. Tramwaj dojedzie już nie tylko do ul. Włodarskiej, ale jeden przystanek dalej - do ul. Lechickiej.

Dzisiaj Dzień bez Samochodu

Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W środę, 22 września, w związku z Dniem bez Samochodu, każdy możeł podróżować na liniach ZTM Poznań za darmo. Wystarczy mieć przy sobie dowód rejestracyjny samochodu. Również bez biletu pojadą pasażerowie lokalnych pociągów do granicy województwa.  Bez opłat będzie można wypożyczyć także rower miejski.

Kolejny etap przebudowy trasy tramwajowej na Wildzie

Od soboty (18 września) przebudowaną ul. Wierzbięcice znów będą kursowały tramwaje. Tego samego dnia wyłączone z ruchu zostanie torowisko na ul. Górna Wilda, ponieważ od jej strony będzie modernizowany węzeł rozjazdowy u zbiegu ulic Wierzbięcice i 28 Czerwca 1956 roku. Kontynuowane będą też roboty, które nie wymagają wstrzymania kursowania tramwajów na ul. 28 Czerwca 1956 r.

Na Ławicy powstaje droga rowerowa

Na Ławicy powstaje droga rowerowa z chodnikiem wzdłuż ul. Złotowskiej, na odcinku od ul. Rezedowej do Miastkowskiej. 16 września (czwartek) rozpoczną się prace, których realizacja wymaga zmiany organizacji ruchu.

Strona 1 2 18