Tramwaj na Ratajczaka - ruszają konsultacje

Więcej drzew i zieleni, przestrzeń przyjazna dla pieszych i rowerzystów, uspokojony ruch samochodowy - to najważniejsze założenia koncepcji trasy tramwajowej w ulicy Ratajczaka. Teraz miasto czeka na opinie poznaniaków i poznanianek - ruszyły konsultacje społeczne dotyczące projektu.

Mapa rowerowa

Zapraszamy do odwiedzenia interaktywnej mapy Poznania, na której znajdują się warstwy dedykowane rowerzystom.

Promenada Winiary

Promenada Winiary to robocza nazwa nowego rozwiązania komunikacyjnego w tym rejonie Poznania.
W ramach środków pochodzących z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego (PBO) została opracowana koncepcja dla wybudowania ścieżki rowerowej (i ciągu pieszo rowerowego) zaczynająca się na ulicy Piątkowskiej i prowadząca dalej po drodze wewnętrznej biegnącej obok tej ulicy oraz w pasie na którym obecnie nie ma ani drogi ani chodnika aż do ulicy św. Leonarda. To pierwszy etap projektu pn. "Ścieżka rowerowa - projekt koncepcyjny wraz z projektem budowlanym, wykonawczym oraz kosztorysami inwestorskimi i ofertowymi".

"Rowerowe Winogrady"

Przedmiotem konsultacji będzie tworzona przez Zarząd Dróg Miejskich koncepcja rozwiązań poprawiających warunki jazdy dla rowerzystów poruszających się po terenie Winograd.

Połabska, Umultowska, Łużycka, Stoińskiego i Wiechowicza

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania uwag do koncepcji budowy drogi rowerowej lub ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulic: Połabskiej, Umultowskiej, Łużyckiej, Stoińskiego i Wiechowicza. Na stronie Zarządu Dróg Miejskich (link) prezentowane są dwa warianty rozwiązań. W celu przedstawienia bardziej dokładnego i przejrzystego opisu koncepcja została podzielona na dwa etapy (odcinki). Prosimy o Państwa uwagi, opinie i spostrzeżenia w terminie do 27 marca 2017 roku.