Pojawiła się kolejna edycja raportu "Miasto dla rowerzystów", przygotowywanego co roku przez Centrumrowerowe.pl. Jest to podsumowanie, jak obecnie wygląda sytuacja rowerzystów w różnych miastach Polski i w jaki sposób zmieniała się w poprzednim roku. 

Czy da się połączyć aktywność fizyczną nie tylko z ekologią, ale i z oglądaniem filmu? Ależ oczywiście! Jest to możliwe w kinie rowerowym nad Maltą, którego seans odbędzie się już w piątkowy wieczór, 19 sierpnia o 21:00.

Od poniedziałku pasażerowie przejadą tramwajem przez ul. 28 Czerwca 1956 r. na Wildzie. W sobotę różne modele tych pojazdów testowały torowisko. Dobiegają końca prace, dzięki którym zostało ono gruntownie przebudowane - wraz z siecią trakcyjną i przystankami na odcinku od ul. Wierzbięcice do ul. Kilińskiego i Krzyżowej. Zmienia się też jezdnia i chodniki.

Rozpoczyna się modernizacja ul. Pokrzywno. Ulica zyska nową nawierzchnię, chodniki i drogę rowerową. Prace rozpoczną się 26 lipca (wtorek) i obejmą odcinek ulicy od ul. Sanockiej do ul. Ropczyckiej.

Przez cały czerwiec trwała rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Ostatecznie przypadł on Białej Podlaskiej. Poznań zajął 33. miejsce spośród 56 startujących miast i drugie wśród tych powyżej 200 tysięcy mieszkańców. Cykliści kręcący kilometry dla stolicy Wielkopolski przejechali 292 647 km co było siódmym wynikiem jeśli chodzi o przejechany dystans.

Rozpoczęły się prace budowlane związane z powstaniem drogi dla pieszych i rowerzystów, która połączy dwie ulice na pograniczu Winograd i Naramowic - Abrahama i Lechicką. To drugi etap rozpoczętego w maju projektu finansowanego z Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

Ponad 1 600 000 przejazdów rowerów od początku roku zarejestrowały liczniki rowerowe zainstalowane na ulicach Poznania. Urządzenia zlokalizowane w 26 miejscach dostarczają cennych danych pozwalających ocenić efektywność inwestycji w rozwój infrastruktury rowerowej.

Już w najbliższą niedzielę, 3 lipca, na ulicach Poznania pojawią się kolarze amatorzy, uczestnicy wyścigu Gran Fondo Poznań. Start i metę wyścigów wyznaczono na ul. Bukowskiej przy hotelu "Sheraton", a trasa wyścigów prowadzi ul. Bukowską do granic miasta, a następnie pętlą przez Przeźmierowo, Lusowo, Jankowice, Wilkowo, Niepruszewo, Pokrzywnicę, z powrotem przez Przeźmierowo do Poznania na ul. Bukowską.

Rowery mogą zastąpić samochody nie tylko na krótkich, rekreacyjnych trasach. Akcja #dasierowerem ma na celu szerzenie idei zrównoważonego transportu i pokazywanie, że dwa kółka dają radę w wielu sytuacjach. Tak, jak fyrtel.market dowozi na co dzień zamówienia spożywcze z lokalnych sklepów w Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie.