Budowa przejazdów rowerowych przez ul. Grunwaldzką. W weekendy autobus zamiast tramwaju

Trwa drugi etap budowy drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej.

Prace przy budowie przejazdów.
Budowa przejazdów rowerowych przez ul. Grunwaldzką.

Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie W najbliższe weekendy planowane są prace w miejscu trzech zaprojektowanych przejazdów rowerowych, co wiąże się z czasowym zamknięciem trasy tramwajowej na odcinku między rondem Jana Nowaka-Jeziorańskiego a pętlą na Junikowie.

Wyłączenia kursowania tramwajów zaplanowane zostały na weekendy 21-22 i 28-29 marca. Prace skupią się na przebudowie torowiska na potrzeby przejazdów rowerowych, które przetną ul. Grunwaldzką na wysokości trzech ulic: Marszałkowskiej, Grochowskiej i Palacza. Na przejściu dla pieszych przy ul. Marszałkowskiej powstanie nowa sygnalizacja świetlna, natomiast te istniejące na skrzyżowaniach ul. Grunwaldzkiej z Palacza oraz Grochowskiej, a także na skrzyżowaniu ulic Wyspiańskiego i Reymonta, zostaną dostosowane do powstającej infrastruktury rowerowej.

Podczas prac w torowisku konieczne jest wstrzymanie ruchu tramwajowego na odcinku ul. Grunwaldzkiej od ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego do Junikowa. Prace zostały zaplanowane na weekendy, by związane z tym niedogodności dla pasażerów były jak najmniejsze. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, w dwa najbliższe weekendy uruchomiony zostanie autobus za tramwaj T1, a trasy tramwajów linii nr 1, 6, 13 i 15 ulegną zmianie. Więcej informacji na stronie ztm.poznan.pl.

Nowy odcinek drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej połączy ul. Jugosłowiańską z rejonem ul. Słonecznej i Ostroroga, gdzie kończy się odcinek oddany do użytku jesienią ubiegłego roku (w ramach pierwszego etapu). Ponadto inwestycja obejmuje wykonanie połączenia ciągu pieszo-rowerowego z parku Manitiusa z ruchem rowerowym wzdłuż ulicy Wyspiańskiego. W rejonie prac od lutego obowiązuje czasowa organizacja ruchu, dlatego prosimy o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Zakładany termin zakończenia robót budowlanych to trzeci kwartał tego roku, a nasadzenia zieleni planowane są na przełom października i listopada. Wtedy to warunki pogodowe bardziej sprzyjają przyjmowaniu się roślin niż w porze letniej.

ZDM