Dodatkowe oznakowanie dla pieszych i rowerzystów na placu budowy tramwaju na Naramowice

Trwa budowa nowej trasy tramwajowej na Naramowice wraz z drogami oraz węzłem Lechicka/Naramowicka. Zgodnie z zapowiedziami ul. Naramowicka nie została całkowicie zamknięta dla ruchu pieszych i rowerzystów, który - w zależności od postępu robót - prowadzony jest tymczasowymi trasami.

Szara mapa z zaznaczonymi na zielono drogami dla pieszych
Organizacja ruchu pieszego

Mimo trwających robót staramy się zapewnić ruch pieszych i rowerzystów na zamkniętych odcinkach ul. Naramowickiej. Pamiętajmy jednak, że jest to plac budowy, na którym prace i zmiany w sposobie poruszania się w ostatnich dniach postępują bardzo dynamicznie. Z tego względu trasy dla pieszych i rowerzystów mogą zmienić się nawet w ciągu dnia, gdy np. na teren inwestycji musi wjechać ciężki sprzęt lub w przypadku konieczności zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prac i prosimy o wyrozumiałość - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Na terenie inwestycji, w przypadku zmian względem dotychczasowego stanu, montowane są tabliczki informujące o możliwości przejścia czy dojazdu rowerem w dane miejsce, np. do budynków o wymienionych numerach przy ul. Naramowickiej. Pojawiają się na bieżąco również schematy z kierunkami poruszania się. Między ul. Słowiańską a ul. Naramowicką 112 piesi mogą się poruszać wschodnią stroną ul. Naramowickiej, a chodnik na zachodniej części jest zamknięty. Na zaporach i ogrodzeniu umieszczone są informacje o przejściu drugą stroną ulicy. Na ten moment, na tym odcinku ruch rowerzystów prowadzony jest po sfrezowanej nawierzchni ul. Naramowickiej. Przed skrzyżowaniem z ul. Lechicką ruch pieszych i rowerzystów przenosi się na zachodnią stronę ulicy i pozostaje tam do łącznika przy stacji Lotos, gdzie należy przejść na drugą stronę. Dalej chodniki dostępne są już po obu stronach ul. Naramowickiej. Natomiast od ul. Naramowickiej do os. Wilczy Młyn można dostać się chodnikiem wzdłuż południowej strony ul. Lechickiej. Ruch pieszy i rowerowy od strony mostu Lecha w kierunku Wilczego Młyna i osób korzystających z przedeptu w kierunku ul. Karpiej prowadzony jest do ul. K. Spornego (dalszy odcinek jest zamknięty zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów - w rejonie skrzyżowania z ul. Obrońców Tobruku należy przejść/przejechać na drugą stronę ul. Lechickiej).

Przypominamy, że ul. Naramowicka jest zamknięta na dwóch odcinkach: od ul. Słowiańskiej do zjazdu przy ul. Naramowickiej 31 (przed przystankiem autobusowym) oraz od ul. Serbskiej do ul. Lechickiej (nie dotyczy dojazdów do posesji). Przejezdne w obu kierunkach pozostały ulice przecinające ul. Naramowicką, czyli ul. Serbska oraz ul. Włodarska/Ziarnista. Znacząco zmienił się także ruch na skrzyżowaniu ul. Lechickiej i Naramowickiej, gdzie powstaje dwupoziomowy węzeł komunikacyjny. Zachęcamy do korzystania z transportu zbiorowego, który usprawniony został poprzez siatkę buspasów na północy Poznania. Więcej informacji o inwestycji i zmianach organizacji ruchu na stronie tramwajnanaramowice.pl, a rozkłady jazdy komunikacji miejskiej - ztm.poznan.pl.

Źródło: PIM Poznań