Kolejne stojaki rowerowe przy przystankach komunikacji miejskiej

Miasto Poznań nieustannie promuje łączenie różnych środków transportu i korzystanie w trakcie jednej podróży zarówno z roweru, jak i komunikacji zbiorowej. Chcąc ułatwić zmianę środków transportu na zlecenie ZTM po raz kolejny rozbudowano parkingi rowerowe. Tym razem pojawią się 33 stojaki w 4 lokalizacjach. Zachęcamy do korzystania z tego udogodnienia.

Stojaki rowerowe
fot. ZTM

Z myślą o osobach, które korzystają z własnych rowerów, na zlecenie ZTM w minionych latach stojaki rowerowe zostały zamontowane w pobliżu ważnych węzłów komunikacyjnych - pojawiły się one na m.in.: Junikowie, Górczynie, Miłostowie, Garbarach, przy pętlach Piątkowska i Książęca, przy zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Cmentarnej oraz na przystankach przy trasie PST.
Z myślą o osobach dojeżdżających na przystanki własnymi rowerami ZTM kontynuuje rozbudowę. Tym razem do około 320 stojaków rowerowych rozmieszczonych w różnych częściach miasta dołączyły właśnie 4 nowe, ważne lokalizacje z 33 stojakami rowerowymi.
Mieszczą się one przy:

  • Pętli Zawady - 12 stojaków,
  • Dworcu Śródka - 6 stojaków
  • Dworcu Górczyn - 10 stojaków
  • Pętli Miłostowo - 5 stojaków

Dodatkowo na pętli Miłostowo postawiono samoobsługową stację naprawy rowerów, która został wyposażona w takie narzędzia jak: wkrętaki (krzyżowy i płaski),  klucz nastawny, zestaw kluczy imbusowych w rękojeści, łyżki do opon oraz pompkę z adapterem na wszystkie zawory. Służy ona przede wszystkim tym rowerzystom, którzy nie posiadają własnych narzędzi albo których awaria zaskoczyła w trakcie podróży.

ZTM