Kolejny odcinek drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej

W czwartek, 22 kwietnia, od robót związanych z instalacją elektryczną między ulicami Węgorka a Rumuńską, rozpoczyna się realizacja trzeciego etapu budowy dróg rowerowych wzdłuż ul. Grunwaldzkiej. Prace te w pierwszym etapie nie będą generować znaczących utrudnień w ruchu i zajęcia pasa drogowego.

Galeria zdjęć pokazujących stan chodnika i drogi rowerowej przy ul. Grunwaldzkiej - grafika artykułu
Rozpoczynają się prace przy budowie kolejnego odcinka drogi rowerowej przy ul. Grunwaldzkiej fot. PIM

- Jeszcze w tym roku będzie można korzystać w kolejnego odcinka drogi rowerowej wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej. To jedna z najważniejszych i najbardziej oczekiwanych tras rowerowych w mieście. Razem z oddanymi wcześniej odcinkami umożliwi ruch między osiedlami i centrum, dużymi zakładami pracy, miejscami rozrywki, szkołami, a także ułatwiający dojazd do terenów zielonych - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta miasta. 

- To kontynuacja prac, dzięki którym w dwóch ostatnich latach wybudowaliśmy drogi rowerowe od ul. Jugosłowiańskiej do terenów w okolicach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Od południowego zachodu nowy odcinek połączy się  z drogą biegnącą od ronda Skubiszewskiego do ul. Malwowej - dodaje Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W efekcie zaplanowanych prac po północnej stronie ul. Grunwaldzkiej, od ronda Skubiszewskiego, do którego dochodzi droga rowerowa od ul. Malwowej,  do ul. Rumuńskiej, powstanie dwukierunkowa droga rowerowa o nawierzchni bitumicznej. Po stronie południowej, po której wymieniona zostanie również nawierzchnia chodnika, roboty będą prowadzone na odcinku od ronda Skubiszewskiego do ul. Jugosłowiańskiej. Przewidziano też m.in. przebudowę nawierzchni skrzyżowania z ul. Węgorka, na którym - podobnie jak na skrzyżowaniu z ul. Jugosłowiańską - przebudowana zostanie sygnalizacja świetlna.

RB, PIM

sieci społecznościowe