Koniec budowy kolejnego odcinka drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej coraz bliżej

Zbliża się termin oddania do użytku drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej, od ul. Jugosłowiańskiej do ul. Słonecznej. Mocno zaawansowane prace toczą się już na całym odcinku. Po jego połączeniu z oddanym jesienią ubiegłego roku fragmentem rowerowego traktu, cykliści będą mogli bezpiecznie przemieszczać się od okolic Stadionu Miejskiego do centrum.

Budowa drogi rowerowej. Po lewej zielony żywopłot i chodnik, po prawej jezdnia i samochody firmy budującej drogę.Na środku budowana droga rowerowa.
Budowa drogi rowerowej

Prace są najbardziej zaawansowane na odcinku od ul. Jugosłowiańskiej do ul. Grochowskiej, gdzie nie tylko przygotowano podbudowę pod przyszłą drogę rowerową, ale też ułożono większość chodnika i krawężników, powstały miejsca postojowe oraz zjazdy do posesji - mówi Marcin Gołek, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Na odcinku od ul. Grochowskiej do ul. Słonecznej trwają roboty rozbiórkowe, łącznie z demontażem starych słupów oświetleniowych, oraz układane są kable, które będą zasilać nowe lampy i sygnalizację świetlną. Przygotowywane jest już podłoże pod nawierzchnię drogi rowerowej. Przy skrzyżowaniach z ulicami Jugosłowiańską i Marszałkowską oraz w okolicy stacji paliw trwa budowa chodnika i układanie krawężników. Sfrezowana jezdnia jest przygotowywana do układania warstwy wierzchniej wyniesionych skrzyżowań i do odtworzenia nawierzchni przy nowych krawężnikach.

W związku z postępem prac od najbliższego poniedziałku (1 czerwca) kierowców czeka zmiana organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej z ul. Grochowską. Od tego dnia kierowcy przejeżdżający przez to skrzyżowanie we wszystkich kierunkach będą poruszali się wyłącznie wewnętrzymi pasami ruchu.

Ze względów technologicznych, a także dla jak najmniejszej ingerencji w płynność ruchu, niektóre z prac mogą być prowadzone do późnych godzin wieczornych, a nawet w godzinach nocnych. Przepraszamy za niedogodności wynikające z prowadzenia robót. Dokładamy starań, by trwały jak najkrócej. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych robót i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

W ramach tej inwestycji powstanie nie tylko nowy, liczący ok. 1,5 km, odcinek drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej, lecz również połączenie ciągu pieszo-rowerowego z parku Manitiusa z ruchem rowerowym wzdłuż ulicy Wyspiańskiego.

Zakładany termin zakończenia całości robót budowlanych to trzeci kwartał tego roku, a nasadzenia zieleni planowane są w bardziej sprzyjającym przyjmowaniu się roślin okresie - na przełomie października i listopada.

Więcej zdjęć na stronie PIM.

Film

PIM