Lepsze dojście i dojazd do Wartostrady

Rozpoczyna się realizację kolejnego projektu Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Tym razem będzie to poprawa dojazdu i dojścia do Wartostrady dla mieszkańców Wildy.

Droga rowerowa.
fot. ZDM

W ramach projektu powstanie przejazd rowerowy przez ul. Droga Dębińska oraz zostanie wymieniona nawierzchnia drogi dla rowerów i chodnika przy Drodze Dębińskiej i ul. Hetmańskiej.

Prace, które  rozpoczną się w środę (19 lutego) prowadzone będą na odcinku od skrzyżowania z ul Droga Dębińska do Wartostrady i od okolic skrzyżowania z ul. Rolną do ul. Saperskiej.

W czasie remontu zerwana zostanie stara nawierzchnia, a w jej miejsce ułożona nowa. Dzięki temu rowerzyści będą mogli wygodniej i bezpieczniej przemieszczać się wzdłuż ul. Hetmańskiej, do i z Wartostrady. Zadanie finansowane jest ze środków Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego, zostało wybrane do realizacji w głosowaniu mieszkańców. Przewidywany koszt to około 500 tys. zł.
Prace będą prowadzone w kilku miejscach. Rowerzystów prosimy o ostrożność. Termin zakończenia prac budowlanych zaplanowany jest na połowę maja.