Na ul. Dolna Wilda powstały zatoki postojowe, wkrótce układanie nawierzchni drogi rowerowej

Trwa budowa nowej drogi rowerowej, która połączy okolice parku Jana Pawła II na Wildzie z ul. Półwiejską i Krakowską. Prace są coraz bardziej zaawansowane i prowadzone już na całym odcinku inwestycji.

Po lewej rozkopany teren, na srodku jezdnia podzielona na dwie części szykanami biało-czerwonymi. Po prawej hala targowa i zaparkowane samochody. - grafika artykułu
fot.www.pim.poznan.pl

- W ramach tego zadania powstaje nie tylko droga dla rowerów. W tym tygodniu zakończyła się budowa istotnych dla lokalnej społeczności miejsc postojowych na ul. Dolna Wilda, między ul. Żelazka i Spychalskiego. Na tym odcinku prace są najbardziej zaawansowane, powstają już konstrukcje pod nowy chodnik i ścieżkę rowerową oraz zamontowano nowe latarnie oświetleniowe - mówi Grzegorz Bubula, wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Miejsca w formie równoległych zatok postojowych przy krawędzi jezdni powstały na wschodniej stronie ul. Dolna Wilda. Po obu stronach, między ul. św. Jerzego a Spychalskiego (oprócz wspomnianych konstrukcji pod nowy chodnik i drogę rowerową) sukcesywnie odtwarzana jest konstrukcja jezdni przy nowych krawężnikach. Wkrótce rozpoczną się także prace bitumiczne, czyli położona zostanie nawierzchnia nowej ścieżki rowerowej. Wykonana zostanie również nowa warstwa ścieralna na całej szerokości jezdni na odcinku Żelazka - Spychalskiego.

Z kolei na odcinku od ul. Spychalskiego do ul. Górna Wilda trwają rozbiórki i wykonywane są koryta, w których wybudowana zostanie droga rowerowa i chodnik. Układane są również nowe krawężniki i prowadzone są prace związane z kanałem technologicznym, instalacją nowego oświetlenia oraz przygotowaniem do montażu słupów latarni. Na odcinku poprowadzonym przez ul. Półwiejską rozpoczęły się roboty związane z instalacjami elektrycznymi. 

Przypominamy, że w rejonie inwestycji obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. W związku z pracami na ul. Półwiejskiej, nie ma możliwości bezpośredniego skrętu z ul. Kościuszki w ul. Półwiejską. Objazd wyznaczono ulicami: Krakowską, Karmelicką i Królowej Jadwigi. Ruch pieszy na ul. Półwiejskiej możliwy jest zabezpieczonym chodnikiem i przejściem przed skrzyżowaniem z ul. Królowej Jadwigi. Na odcinku od ul. św. Jerzego do ul. Górna Wilda nadal obowiązuje ruch jednokierunkowy, w kierunku Dębca. Pojazdy zmierzające z Dębca w stronę centrum poprowadzone są objazdem przez św. Jerzego i Drogą Dębińską. Dojazd do ul. Olimpijskiej i okolic ul. Półwiejskiej zapewnia objazd przez ulice św. Jerzego, Wierzbięcice, rynek Wildecki, Górna Wilda. Przepraszamy za niedogodności wynikające z prowadzenia robót. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Zakończenie prac budowlanych planowane jest na jesień tego roku.

PIM

sieci społecznościowe