Nadchodzi 8. edycja Europejskiego Tygodnia Sportu

Tegoroczna ósma edycja Europejskiego Tygodnia Sportu odbędzie się w dniach od 23 do 30 września 2022 r.

Obraz - grafika artykułu
Obraz

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok!

Polska od 2015 r., czyli od pierwszej edycji projektu, aktywnie uczestniczyła przy organizacji wydarzeń związanych z ETS. W spotkaniach organizowanych przez Ministerstwo oraz przez lokalne szkoły, przedszkola czy kluby sportowe w całej Polsce brało udział co roku kilkadziesiąt tysięcy osób.

Pragniemy by kolejne środowiska włączyły się do wydarzeń ETS, promując nowe dyscypliny i konkurencje. Wiele związków sportowych organizuje swoje rozgrywki ligowe, turnieje, akcje promocyjne w szkołach i lokalnych społecznościach w czasie trwania ETS. Jest możliwość, aby te wydarzenia były promowane jako część europejskiego święta sportu. W ramach swojej działalności popularyzatorskiej można pokazać szerszej grupie osób "swój sport" organizując różnego rodzaju wydarzenia. To także szansa na poszerzenie swojej bazy zawodniczej oraz rozpowszechnienie dyscypliny.

ETS odbędzie się w większości krajów Europy. Polska będzie aktywnym uczestnikiem projektu, a narodowym koordynatorem wydarzeń jest Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Rejestracja wydarzeń sportowych rozpocznie się już 14 września o godzinie 12:00 poprzez formularz umieszczony na platformie www.etspolska.gov.pl. Dla pierwszych 150 organizatorów zgłoszonych do nas wydarzeń, przewidziane są zestawy gadżetów dla uczestników sportowych zmagań. 

W okresie trwania ETS zostaną przeprowadzone również liczne konkursy i akcje promocyjne, w których będziecie mogli Państwo zdobywać nagrody i upominki promujące aktywność sportową.

sieci społecznościowe