Posnania Bike Parade i zawody dla dzieci

Już 22 czerwca odbędzie się 7. edycja parady rowerowej galerii Posnania. Wydarzeniu towarzyszą zawody rowerkowe dla dzieci, współorganizowane z Głosem Wielkopolski. Chętni będą mogli również skorzystać z dodatkowych atrakcji przy wejściu do galerii od strony ul. Kórnickiej.

Kobieta na rowerze, dziecko na drugim rowerze. - grafika artykułu
Już 22 czerwca odbędzie się Posnania Bike Parade.

Centrum handlowe Posnania zaprasza na siódmą edycję Posnania Bike Parade, czyli parady rowerowej wokół jeziora maltańskiego, połączonej z zawodami rowerowymi dla najmłodszych. W tym roku partnerem wyścigu jest Głos Wielkopolski. Z tych i innych atrakcji możecie skorzystać już 22 czerwca.

Zawody dla najmłodszych

Dzień rozpocznie się od zawodów rowerkowych, w których mogą wziąć dzieci urodzone w latach 2013-2021. Wystartują w kilku kategoriach wiekowych, podzielonych dodatkowo według płci. Pierwsi zawodnicy rozpoczną wyścig o godzinie 11:00.

Warunkiem udziału w rywalizacji jest startowanie na rowerze bez wspomagania, obowiązkowo w sztywnym kasku. Przy odbiorze numeru startowego musi być obecny rodzic lub opiekun prawny Udział jest darmowy.

Aby wziąć udział w rywalizacji, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej Głosu Wielkopolski:  Zapisz swoje dziecko... (gloswielkopolski.pl). Tam znajdziecie również regulamin wydarzenia. Warto się pospieszyć - ustalono limit 300 uczestników!

Parada dla starszych

Tuż po zakończeniu zawodów, czyli ok. 13:00 rozpocznie się parada rowerowa. Zebrani wyruszą z placu od ul. Kórnickiej, by wspólnie okrążyć jezioro maltańskie. Najważniejszym warunkiem uczestnictwa jest możliwość przejechania spokojnym tempem 7 kilometrów.

Osoby do 16 roku życia mogą wziąć udział w paradzie tylko w towarzystwie rodzica/opiekuna prawnego, a do 18 roku życia należy mieć pisemną zgodę na uczestnictwo.

Udział w paradzie jest bezpłatny, ale trzeba się zapisać. Warto pospieszyć się z zapisami - na pierwszych 500 zapisanych uczestników będą czekać pakiety startowe.

Więcej informacji, regulamin i możliwość zapisów są dostępne na stronie internetowej: Posnania Bike Parade (posnania.eu).