Postępy na budowie wiaduktu i rond w ciągu ul. Kurlandzkiej

Nad ul. Krzywoustego budowany jest na nowo wiadukt w ciągu ul. Kurlandzkiej. Oprócz samej przeprawy powstaje również infrastruktura drogowa w rejonie skrzyżowań ul. Kurlandzkiej z Wiatraczną i Bobrzańską, gdzie od 16 czerwca obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu.

Galeria zdjęć. Widok z góry na plac budowy. - grafika artykułu
Postępy na budowie wiaduktu i rond w ciągu ul. Kurlandzkiej fot. PIM

- W miejscu starego wiaduktu, którego stan nie pozwalał na dalszą eksploatację, powstaje nowy. Oprócz samej przeprawy zmieni się też układ komunikacyjny po obu stronach, gdzie powstaną ronda. W rejonie inwestycji posadzonych będzie ponad 9300 sztuk drzew, krzewów i bylin, w tym około 170 drzew w ramach nasadzeń rekompensacyjnych - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. 

FILM

- Prace postępują zgodnie z przyjętymi założeniami. Gotowe są już podpory i filary wiaduktu, a obecnie układane są belki mostowe, bardzo ważne elementy konstrukcji. Dobrze widoczne są również fragmenty nowych rond i dróg po obu stronach wiaduktu. Trwają także przygotowania do wykonania odcinka magistrali wodociągowej - mówi PROPOZYCJA cytatu zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Ronda budowane są w miejscu skrzyżowań ul. Kurlandzkiej z Wiatraczną i Bobrzańską. Aktualne prace polegają m.in. na profilowaniu drogi, przygotowywaniu podbudowy z kruszywa jak i układaniu już masy bitumicznej. Postęp przy budowie rond wiąże się ze zmianą organizacji ruchu w obrębie skrzyżowań ul. Kurlandzkiej z Wiatraczną i Bobrzańską. Wprowadzona zostanie w nocy z 15 na 16 czerwca (z wtorku na środę) i polegać będzie na przełożeniu ruchu na nowo wybudowane części drogi oraz rond. Zmiana umożliwi kontynuację robót w miejscach aktualnie dostępnych dla kierowców. W dalszym ciągu utrzymany będzie ruch jednokierunkowy. 

Ponadto w rejonie skrzyżowania ul. Kurlandzkiej i Wiatracznej zamknięty zostanie wjazd i wyjazd z osiedla Czecha. Ze względu na budowę nowych chodników i dróg rowerowych zmieni się też ruch pieszych przy tym skrzyżowaniu - będą oni kierowani na równoległy ciąg. Zarys powstającej infrastruktury dla pieszych i rowerzystów najlepiej widoczny jest w rejonie skrzyżowania ul. Kurlandzkiej i Bobrzańskiej.

Przebudowa wiaduktu w ciągu ul. Kurlandzkiej była konieczna ze względów bezpieczeństwa, bo stan techniczny nie pozwalał na dalszą eksploatację. Nowy to konstrukcja czteroprzęsłowa z chodnikiem oraz ścieżką rowerową wraz z odwodnieniem. W ramach prac wykonawca nasadzi również w rejonie inwestycji drzewa, krzewy i byliny.

RB, PIM

sieci społecznościowe