Rozbudowa ul. Pokrzywno

Rozpoczyna się modernizacja ul. Pokrzywno. Ulica zyska nową nawierzchnię, chodniki i drogę rowerową. Prace rozpoczną się 26 lipca (wtorek) i obejmą odcinek ulicy od ul. Sanockiej do ul. Ropczyckiej.

Rozbudowa ul. Pokrzywno (foto: PIM) - grafika artykułu
Rozbudowa ul. Pokrzywno (foto: PIM)

Podczas robót budowlanych obowiązywać będzie czasowa organizacja ruchu. W zależności od postępu prac, wyłączane z ruchu będą kolejne fragmenty drogi. Od 26 lipca nieprzejezdny będzie prawy pas ul. Pokrzywno między skrzyżowaniami z ulicami Żurawicką i Dębicką. Przejazd będzie możliwy lewym pasem - przewidziany jest tam ruch wahadłowy kierowany sygnalizacją świetlną. Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Po zakończeniu inwestycji poprawi się komfort i bezpieczeństwo pieszych oraz rowerzystów, wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni, zyskają także pasażerowie autobusów. Ulica zmieni się na odcinku o długości ponad 800 metrów. Dwukierunkowa droga rowerowa zostanie poprowadzona po wschodniej stronie ulicy, przy krawędzi jezdni, natomiast chodnik przewidziany jest po obu stronach. Prace obejmują także budowę zatok i przystanków autobusowych.

Wykonawca zadania zajmie się również przebudową skrzyżowań i zjazdów do posesji. Ulica po zakończeniu prac będzie miała kanalizację deszczową, zyska też nowe oświetlenie. Przewidziane są również nowe nasadzenia zieleni. W zakres zadania wchodzi też budowa kanalizacji teletechnicznej. Całość uzupełni mała architektura w postaci ławek, stojaków rowerowych i koszy na śmieci.

Przewidywany termin zakończenia prac to trzeci kwartał 2023 r.

PIM

sieci społecznościowe