Rusza budowa kolejnego odcinka drogi rowerowej w ul. Grunwaldzkiej

W tym tygodniu ruszają główne prace związane z budową kolejnego, liczącego około 1,5 km, odcinka drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej. Połączy on ul. Jugosłowiańską ze skrzyżowaniem z ul. Ostroroga i Słoneczną, gdzie kończy się odcinek rowerowego traktu oddanego do użytku jesienią ubiegłego roku.

Ul. Grunwaldzka - grafika artykułu
fot. PIM

Dzięki wydłużeniu drogi rowerowej w ul. Grunwaldzkiej rowerzyści wygodnie dojadą z centrum, czyli okolic Międzynarodowych Targów Poznańskich, w rejon stadionu przy ul. Bułgarskiej. Ponadto zadanie obejmuje wykonanie połączenia ciągu pieszo-rowerowego z parku Manitiusa z ruchem rowerowym wzdłuż ulicy Wyspiańskiego. Oprócz budowy nowej sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych na wysokości ul. Marszałkowskiej, przebudowane zostaną istniejące sygnalizacje na skrzyżowaniach ul. Grunwaldzkiej z ulicami Palacza oraz Grochowskiej, a także na skrzyżowaniu ulic Wyspiańskiego i Reymonta.

Nowy odcinek drogi rowerowej wzdłuż ul. Grunwaldzkiej ma być gotowy w trzecim kwartale. Nasadzenia zieleni planowane są na jesień, która bardziej niż lato sprzyja przyjmowaniu się roślin.

(PIM)

sieci społecznościowe