Rusza Poznański Rower Miejski - pamiętaj o środkach ostrożności

O północy z 5 na 6 maja można będzie korzystać z Poznańskiego Roweru Miejskiego. Każdy rower będzie profesjonalnie dezynfekowany średnio dwa razy dziennie.

'""
Grafika

Aby zminimalizować ryzyko zakażenia osoby serwisujące oraz relokujące rowery miejskie będą dezynfekować newralgiczne elementy rowerów jak kierownice, siodełka, linki, manetki oraz terminale. 

Rowery miejskie są dla mieszkańców alternatywnym i ekologicznym środkiem transportu, który rozwiązuje przy okazji problem tzw. ostatniej mili stanowiąc uzupełnienie siatki transportu publicznego organizowanego przez samorząd. Jazda rowerem poprawia także kondycję fizyczną a to - jak podkreślają wirusolodzy - zwiększa odporność na różnego rodzaju infekcje. Przy zachowaniu odpowiednich warunków sanitarnych oraz świadomości i odpowiedzialności użytkowników rower miejski nie stanowi zagrożenian epidemiologicznego.

Zachęcamy do przemieszczania się rowerami miejskimi, ale z uwagi na wciąż trwający stan epidemii zalecamy zachowania środków ostrożności, takich jak:

  • używanie rękawiczek ochronnych,
  • dezynfekowanie i częste mycie rąk,
  • w celu zwiększenia bezpieczeństwa - samodzielne dezynfekowanie powierzchni narażonych na kontakt: kierownicę, siodełko.

Przypominamy także, że w przestrzeni publicznej - z więc także podczas korzystania z PRM - obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa maseczką, chustą, szalikiem lub jakimkolwiek elementem odzieży.