Wygodniej Zaułkiem Piotra Majchrzaka

Pomyślnie zakończyły się rozpoczęte w połowie września pracę nad nawierzchnią w Zaułku Piotra Majchrzaka, czyli na jednej z głównych tras pieszo-rowerowych na obszarze Starego Miasta. Prace uzyskały już niezbędny odbiór techniczny. Wymieniono starą i zniszczoną nawierzchnię, a w jej miejsce ułożono nową, poprawiając komfort przemieszczania się pieszych i rowerzystów.

Zdjęcie przedstawia asfaltową ścieżkę pieszo rowerową. Wokół dużo drzew, bliżej obiektywu mężczyzna na rowerze, dalej w tle pieszy. - grafika artykułu
Foto. ZDM

Zaułek Piotra Majchrzaka  to urokliwa trasa pieszo - rowerowa prowadząca od ul. Józefa Kulasa do ul. Gen. Kutrzeby. Zapewnia dojście na spacer na Cytadelę lub w druga stronę w rejon centrum. To także ważny skrót dla rowerzystów (uwzględniony w  Programie Rowerowym Miasta Poznania) pomiędzy północą częścią miasta, a śródmieściem. Umożliwia szybki, alternatywny dla al. Niepodległości, wjazd rowerem do centrum. Prace kosztowały 194 tysięcy złotych, trasa jest już gotowa do użytkowania.

sieci społecznościowe