Zmiany na ulicy Mickiewicza

Od środy po południu ul. Mickiewicza pomiędzy ul. Dąbrowskiego a Zwierzyniecką będzie jednokierunkowa - dobiega końca wprowadzanie nowej organizacji ruchu. Dzięki zmianom piesi będą mieli więcej miejsca na chodnikach, a ulica będzie bezpieczniejsza.

W środę po południu na ul. Mickiewicza zmieni się organizacja ruchu
W środę po południu na ul. Mickiewicza zmieni się organizacja ruchu

Zmieniona organizacja ruchu to odpowiedź na potrzeby mieszkańców. Na ulicy Mickiewicza pomiędzy ul. Dąbrowskiego a Zwierzyniecką wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy. Kierowcy pojadą od ul. Dąbrowskiego do Słowackiego i od Zwierzynieckiej do Słowackiego. W związku z tym z ul. Sienkiewicza w ul. Mickiewicza będzie można skręcić wyłącznie w lewo. 

Dzięki temu będzie można przeprowadzić ostatni etap prac: oznakować miejsca postojowe i śluzy bezpieczeństwa dla rowerzystów, którzy dzięki wprowadzonemu kontraruchowi będą mogli poruszać się w obu kierunkach. 

Film

Zmian będzie więcej: skrzyżowania z ul. Sienkiewicza i Słowackiego będą równorzędne, a cała ulica Mickiewicza zostanie objęta strefą ograniczonej prędkości "Tempo 30". Dzięki temu przestrzeń będzie wygodniejsza i bezpieczniejsza dla wszystkich użytkowników ruchu. Chodniki zostaną uwolnione od parkujących samochodów, ale nie zmniejszy się liczba miejsc postojowych. Zamontowane zostaną również ławki.

- Kierowców poruszających się ul. Mickiewicza prosimy o zachowanie ostrożności, zwracanie uwagi na oznakowanie i unikanie jazdy "na pamięć" - podkreśla Agata Kaniewska, rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg Miejskich.

AW