Zmiany w organizacji ruchu w związku z remontem torowiska

Miejski Inżynier Ruchu informuje, że w poniedziałek 16 marca 2020 r. rozpocznie się wprowadzanie zmian organizacji ruchu w związku z remontem fragmentów torowiska tramwajowego w ciągu ul. Kórnickiej, Mostowej i Dowbora-Muśnickiego.

Koparka - grafika artykułu
fot.ZDM

W etapie pierwszym zamknięty dla ruchu pojazdów zostanie fragment ul. Mostowej w rejonie skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego. Ruch pojazdów w kierunku ul. Mostowej poprowadzony będzie objazdem przez torowisko tramwajowe wydzielone w ul. Mostowej do ul. Grobla, a następnie ul. Grobla i Wierzbową do ul. Mostowej. Prędkość maksymalna pojazdów w rejonie prac będzie ograniczona do 30 km/godz. Na skrzyżowaniu wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna i zamknięte zostaną przejazdy rowerowe. Ruch z mostu Rocha w kierunku ul. Grobla będzie podporządkowany ruchowi od strony ul. Kazimierza Wielkiego.

Ponadto zamknięty zostanie fragment ul. Kórnickiej po zachodniej stronie skrzyżowania z ul. Jana Pawła II. Wygrodzone zostanie przejście dla pieszych i przejazd rowerowy przez ul. Kórnicką, a ruch pieszo-rowerowy skierowany zostanie na wschodnią stronę skrzyżowania. Objazd zamkniętego fragmentu ul. Kórnickiej poprowadzono ul. św. Rocha lub ul. Piotrowo i Berdychowo.

Przepraszamy za zmiany i prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie prac.

ZDM

sieci społecznościowe