Od sześciu lat w Poznaniu odbywa się Maraton Biblijny

Maraton Biblijny Α i Ω to wielogodzinne czytanie Biblii organizowane corocznie przez Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej oraz Verba Sacra. W lekturze wykorzystuje się specjalne, powiększone dwukrotnie wydanie Biblii Poznańskiej, ważące 18 kg. Zaaprobował je przed śmiercią jej redaktor, ks. Marian Wolniewicz.
Pierwszy Maraton Biblijny Α i Ω odbył się w 2005 roku w kościele pw. Wszystkich Świętych w Poznaniu i trwał 119 godzin 2 minuty i 42 sekundy. Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu czytało 876 osób bez przerwy przez 5 dni i nocy, w tym także przedstawiciele władz miasta i regionu oraz innych kościołów.
28 lutego 2010 rozpocznie się VI Maraton Biblijny. Z kościoła pw. Wszystich Świętych przy ul. Grobla maraton wyruszy do 22 kościołów w Poznaniu i okolicach. Pierwszy rozdział Księgi Rodzaju przeczyta ks. prof. Marek Starowieyski, wybitny patrolog z Warszawy. Biblia została podzielona na 1500 fragmentów. VI Maraton Biblijny potrwa do 21 marca i zakończy się w parafii św. Jana Vianney na poznańskim Sołaczu o godz. 21.37 modlitwą w intencji rychłej beatyfikacji Jana Pawła II.
W Polsce Maraton Biblijny odbywa się także w Ciechanowie i Płocku. Podobne maratony biblijne odbywają się w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej.