Poznańskie firmy w rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych

Dwie poznańskie firmy ujęto w rankingu Deloitte Technology Fast 50

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

W 17. edycji rankingu najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowo-Wschodniej znalazło się aż 21 spółek z Polski. Az 17 z nich zostało ujętych w głównej kategorii "Technology Fast 50", a 4 w podkategorii "Wschodzące Gwiazdy". Średni wzrost przychodów firm, które zgłosiły się do rankingu Technology Fast 50, wyniósł w ubiegłym roku 1057 proc. (przychody 2012 versus 2015 rok). Był to wynik znacznie wyższy od osiągniętego rok wcześniej (560 proc.). "To był dobry rok dla firm technologicznie innowacyjnych. Kolejny raz w naszym rankingu liderem została firma, która jeszcze rok temu była zbyt młoda, by znaleźć się w głównej kategorii. Taka sama sytuacja dotyczy spółki, która zajmuje drugie miejsce w zastawieniu. To pokazuje, jak szybko można osiągnąć sukces na rynku innowacyjnych technologii. Co więcej, spółki powróciły do rezultatów osiąganych kilka lat wcześniej, gdy średnie wzrosty przychodów firm ujętych w zestawieniu sięgały ponad tysiąc procent. Wystarczy przypomnieć, że ostatni raz taki wynik udało się osiągnąć w 2012 roku" - mówi Magdalena Burnat-Mikosz, Partner, Liderka programu Technology Fast 50 w Deloitte Central Europe. Średni wzrost przychodów polskich firm, które znalazły się w głównej części zestawienia wyniósł znacznie więcej: 1585 proc. Podobnie jak w poprzednich latach, tegoroczny główny ranking Technology Fast 50 zdominowały firmy zajmujące się wykorzystaniem technologii informacyjnych w różnych zastosowaniach: marketing, analityka dużych baz danych, Mobile UX. Stanowią one aż 74 proc. wszystkich spółek, które znalazły się w zestawieniu (rok wcześniej 50 proc.).

Wśród firm z Polski w głównej kategorii Fast Technology 50 znalazły się dwie spółki z Poznania: sklasyfikowana na 34. pozycji Grupa Tense Sp. z o.o. Sp. k. - interaktywna agencja marketingu internetowego zatrudniająca 70 osób oraz zajmująca 50. pozycję Traffic Trends Sp. z o.o. - agencja marketingu cyfrowego dedykowanego e-commerce zatrudniająca blisko 40 osób.

Ranking Deloitte Technology Fast 50 skupia najszybciej rozwijające się środkowoeuropejskie przedsiębiorstwa technologicznie innowacyjne na podstawie wzrostu przychodów operacyjnych, oceniane w trzech kategoriach: głównej "Technology Fast 50" i dwóch podkategoriach "Wschodzące Gwiady" oraz "Wielka Piątka". Aby znaleźć się w rankingu spółka musi osiągnąć wzrost w wysokości co najmniej 324 proc. Udział w rankingu jest dobrowolny, a dane finansowe podawane przez firmy są weryfikowane przez audytorów Deloitte. Technology Fast 50 jest częścią zestawienia Technology Fast 500 EMEA przygotowywanego przez Deloitte.