Nowa Aplikacja Kroniki C-19

Na cyfrowej mapie Poznania pojawiła się nowa przestrzeń, w którą można wejść dzięki technologii AR (ang. Augmented Reality, czyli rozszerzona rzeczywistość). Mowa o nowej aplikacji -  Kroniki C-19 - która powstała na zlecenie Miasta Poznania w ramach projektu "Zdrowe Wzmocnienie" (ang. "Healthy Boost").

grafika ilustrująca - grafika artykułu
Aplikacja Kroniki C-19

Aplikacja została stworzona przez firmę Setapp z.o.o. i ma umożliwić mieszkańcom Miasta Poznania podzielenie się refleksjami dotyczącymi okresu pandemii Covid-19. Wykorzystanie technologii AR ma zobrazować wielość osób, których życie uległo większym i mniejszym zmianom w związku z okresem izolacji oraz prostotę dotarcia do innych dzięki rozwojowi technologii.

Użytkownicy aplikacji będą mogą nie tylko posłuchać nagrań stanowiących odpowiedzi na jedno z 5 zagadnień, ale również podzielić się własnymi refleksjami dotyczącymi pandemii i wynikających z niej zmian. Aplikacja została zaprojektowana tak, by zapewnić maksymalną anonimowość: nie wymaga logowania i umożliwia zarządzanie dodawanymi przez użytkowników treściami.

Wybrane treści są dostępne dla osób niesłyszących w formie napisów (w ramach rozwoju aplikacji planowane jest zwiększenie liczby nagrań opatrzonych napisami). Nawigacja jest także dostosowana do standardu czytników ekranów dla osób niewidomych.

Aplikacja jest dostępna w Google Play i App Store, do których przekierowuje również strona główna https://kroniki-c19.pl/

Zachęcamy do pobrania, wysłuchania nagrań i podzielenia się własnymi refleksjami z tego nietypowego okresu, jakim jest pandemia.

ZK

sieci społecznościowe