Infoteka


Energia i klimat w miastach XXI wieku

Jak duże jest znaczenie energii w miastach w XXI wieku? Jakie globalne i lokalne wyzwania czekają spółki energetyczne? Czy inteligentne oświetlenie przestrzeni miejskiej to przyszłość czy teraźniejszość? Jakie kroki podejmować w obliczu zmian klimatu? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań szukali uczestnicy konferencji "Energia i klimat w miastach XXI wieku", odbywającej się w ramach Targów POLECO 2021. Wydarzenie oficjalnie otworzył Bartosz Guss, zastępca prezydenta Poznania.  

Wyniki Konkursu

Ogłoszenie wyników konkursu organizowanego w związku z 28. edycją Sprzątania Świata "Myślę więc nie śmiecę. Cały rok"

Konferencja pn. Energia i klimat w miastach XXI wieku

Świat boryka się z Covid-19 oraz narastającym kryzysem klimatycznym. Z dnia na dzień społeczne i gospodarcze skutki pandemii stają się coraz bardziej dotkliwe - dla gospodarki i przeciętnego mieszkańca naszych miast, a zmiany klimatu objawiają się coraz to nowszymi ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi. Sytuacja wymaga jednoznacznych i natychmiastowych działań. Czy to ostatnia i niepowtarzalna szansa na dokonanie radykalnych zmian w realizacji celów zrównoważonego rozwoju?

Gospodarka odpadami - konsultacje społeczne

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych dotyczących Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Poznania oraz uchwały w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczaną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi - od dnia 1 lipca do dnia 31 lipca 2021 r.

Park Wilsona dostępny dla spacerowiczów z psami

Park Wilsona jest także dostępny dla spacerowiczów z psami. Dlatego przypominamy, na co warto zwrócić uwagę, spacerując ze swoim pupilem w parku. W holu Palmiarni dostępne będą również "Poradniki odpowiedzialnego właściciela kejtra".

Zaproszenie do złożenia oferty na uzupełnienie strumienia odpadów kierowanych do Instalacji Termicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Poznaniu w okresie od 1 czerwca 2021 r. do 29 sierpnia 2021 r.

AKTUALIZACJA - Wydział Gospodarki Komunalnej informuje, że zbieranie ofert w ramach zaproszenia zostało zakończone. Otrzymane oferty w pełni wyczerpują limit na uzupełnienie strumienia niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01 kierowanych do Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych (" ITPOK ") określony w zaproszeniu do składania ofert.

Zwierzęta przeniosą się wkrótce do nowej siedziby

Zastępca prezydenta miasta, Bartosz Guss odwiedził poznańskie Schronisko dla zwierząt. Obecnie przy ul. Bukowskiej przebywa 89 psów i 140 kotów. Wkrótce wszystkie czworonogi przeniosą się do nowej siedziby. Budowa nowoczesnego obiektu przy ul. Kobylepole idzie zgodnie z planem.

Strona 1 2 6