Konferencja pn. Energia i klimat w miastach XXI wieku

Świat boryka się z Covid-19 oraz narastającym kryzysem klimatycznym. Z dnia na dzień społeczne i gospodarcze skutki pandemii stają się coraz bardziej dotkliwe - dla gospodarki i przeciętnego mieszkańca naszych miast, a zmiany klimatu objawiają się coraz to nowszymi ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi. Sytuacja wymaga jednoznacznych i natychmiastowych działań. Czy to ostatnia i niepowtarzalna szansa na dokonanie radykalnych zmian w realizacji celów zrównoważonego rozwoju?

Plakat konferencji pn."Energia i klimat w miastach XXI wieku" - grafika artykułu
Plakat konferencji pn."Energia i klimat w miastach XXI wieku"

Na konferencji organizowanej wspólnie przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Wydział Kształtowania i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania w ramach Targów POLECO 2021, zestawiamy bloki tematów z obszaru rozwoju sektora energetycznego i jego transformacji oraz zagadnień związanych ze zmianami klimatu, uznając ich wzajemne oddziaływanie. Chcemy porozmawiać z naszymi ekspertami o scenariuszach transformacji energetycznej i procesach dostosowywania się do zmian klimatu w funkcjonowaniu wspólnoty samorządowej i w naszym codziennym życiu.

Wydarzenie odbędzie się 15 października 2021 roku, w godzianch 10 - 15, w formule hybrydowej - z możliwością udziału stacjonarnego i zdalnego na platformie PPV. Wszelkie informacje organizacyjne, rejestracja oraz zasady wejścia na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich znajdują się na stronie www.energiaiklimat.pl. Zapraszamy do udziału!

sieci społecznościowe