Smart City Forum IX Edycja

Kongres poświęcony funkcjonowaniu i rozwojowi inteligentnych miast od lat skupia najważniejszych przedstawicieli administracji publicznej, dostawców inteligentnych rozwiązań i ludzi ze świata biznesu.

Plakat Smart City
Plakat Smart City

Miasto Poznań  pierwszego dnia wydarzenia będzie reprezentowane przez Zastępczynię Prezydenta Miasta Poznania ds. Ochrony Środowiska, Działalności Gospodarczej i Współpracy Międzynarodowej UMP. Katarzyna Kierzek-Koperska będzie mówić o tym, w jaki sposób najlepiej wykorzystać potencjał miast w kierunku smart. Tego samego dnia Michał Łakomski, Pełnomocnik Prezydenta ds. Smart City UMP, będzie brał udział w panelu dyskusyjnym na temat wdrożeń z zakresu smart city dla dobra mieszkańców. Drugiego dnia konferencji, wystąpi Marek Kolasiński z Wydziału Gospodarki Komunalnej UMP i podejmie dyskusję na temat efektywnego wytwarzania i wykorzystywania energii w mieście.

Miasto Poznań zostało nominowane w kategorii "Smart City powyżej 500 tys. mieszkańców" za pierwsze w skali Polski kompleksowe wdrożenie modelu 3D wraz z narzędziami do jego aktualizacji i publikacji. Poznań jako pierwszy w Polsce dostrzegł potrzebę budowy modelu 3D miasta, zintegrowanego z wieloma bazami danych, dostępnego i podlegającego aktualizacji.  Model trójwymiarowy odzwierciedla ludzką percepcję i jest bardziej przyjazny odbiorcy. Wizualizacja 3D miejskich obiektów pozwala lepiej projektować przestrzeń miejską. Miasto Poznań będzie walczyło o główną nagrodę razem z Łodzią, Warszawą i Wrocławiem. Zwycięzca zostanie wyłoniony podczas kongresu.