Starołęka ze stacją roweru miejskiego

Od soboty, 11 maja, nieopodal pętli tramwajowej powstanie stacja Poznańskiego Roweru Miejskiego.

Stacja Poznańskiego Roweru Miejskiego usytuowana zostanie na Starołęce
Stacja Poznańskiego Roweru Miejskiego usytuowana zostanie na Starołęce

Stacja na Starołęce usytuowana będzie przed przystankiem autobusowym przy ul. Fortecznej, w pobliżu pętli tramwajowej. Zostanie ona przeniesiona z pl. Cyryla Ratajskiego na Starołękę

W pobliżu dotychczasowej lokalizacji stacji, znajduje się inna, jedna z największych stacji PRM - przy pl. Wolności. Dodatkowo teren znajduje się w strefie Centrum PRM 4G. Na obszarze ograniczonym I ramą komunikacyjną rowery 4. generacji można wypożyczać i zostawiać wszędzie tam, gdzie jest to zgodne z przepisami, poza płytą Starego Rynku.

Przeniesienie stacji nie spowoduje więc utrudnień dla użytkowników korzystających z roweru miejskiego w centrum. Zyskają natomiast mieszkańcy  Starołęki, którzy do tej pory nie mieli możliwości skorzystania z PRM.

Prace związane z przeniesieniem stacji PRM z pl. Cyryla Ratajskiego na Starołękę przeprowadzone zostaną w sobotę, 11 maja. 

Jeszcze w maju planowana jest zmiana lokalizacji kolejnej stacji PRM 3G: Stacja Nieszawska, która nie cieszy się zainteresowaniem użytkowników, zostanie usunięta i przeniesiona w nowe miejsce: w rejon skrzyżowania ulic Warszawskiej i Krańcowej (za przystankiem tramwajowym w kierunku pętli Miłostowo). Bliższe informacje na temat daty przenosin tej stacji podane zostaną w terminie późniejszym.

ZTM