Akcja wspierająca w czasach izolacji #sprawdzobecnosc

Akcja Fundacji EFC ma na celu zachęcenie uczniów do kontaktu z kolegami i koleżankami do których dawno się nie odzywali lub zaniepokoiła ich długa nieobecność znajomych w mediach społecznościowych.

#sprawdzobecnosc - akcja wspierająca w czasach izolacji - grafika artykułu
#sprawdzobecnosc - akcja wspierająca w czasach izolacji

Marta Mazurek, radna Miasta Poznania informowała na swoim Facebooku, że 227 uczniów i uczennic poznańskich szkół podstawowych zniknęło z pola widzenia kadry szkolnej i klasy. Jak pisze: "Ta akcja ma na celu wzbudzanie empatii i wrażliwości u uczniów i uczennic, skłonić ich, aby zobaczyli z kim nie mają kontaktu od początku pandemii, kto się nigdy nie odzywa na grupach klasowych, może potrzebuje pomocy, może ma problemy, brak mu/jej śmiałości i od 3 miesięcy nie rozmawiał_a z nikim w klasie."

My również do was apelujemy. Jeżeli macie możliwość, odezwijcie się do kolegów i koleżanek z klasy, bliższych i dalszych znajomych. Możliwe że wasze zainteresowanie i kilka słów pomoże komuś lepiej znieść czas izolacji. Może to dzięki waszemu  wsparciu dotychczas nieobecny uczeń czy uczennica powróci do uczestniczenia w zdalnej nauce.

Fundacja EFC podaje 3 proste kroki które pozwolą na dołączyć do akcji:

1. Rozejrzyj się! Pomyśl z kim ze swojej klasy, grupy przyjaciół, znajomych z portali społecznościowych od dawna nie miałaś/eś kontaktu.

2. Sprawdź obecność! Jeżeli zauważysz czyjąś nieobecność - po prostu zadzwoń, napisz, zainteresuj się. Chwilowa nieobecność może być spowodowania chęcią oderwania od codzienności, jednak może się okazać, że akurat ktoś potrzebuje twojej pomocy, dlatego zachowaj czujność.

3. Udostępnij akcję. Przekaż informację o akcji dalej - wykorzystaj do tego media społecznościowe, w których jesteś.

Link do akcji na stronie Fundacji EFC: https://efc.edu.pl/aktualnosc/sprawdzobecnosc-dolacz-do-akcji-fundacji-efc

sieci społecznościowe