Cyber Piątki - światowy dzień społeczeństwa informacyjnego

Dziś na całym świecie obchodzimy światowy dzień społeczeństwa informacyjnego. Warto choć na chwilę przystanąć i zastanowić się nad wpływem technologii na nasze otoczenie.

Napis o treści cyber piątki, laptop i kawa na niebieskim tle. - grafika artykułu
Cyber Piątki to cykl, w którym prezentujemy porady dotyczące bezpiecznego korzystania z sieci

Historia Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego sięga 2006 roku, gdy został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Celem powstania święta było wtedy zwrócenie uwagę świata na wpływ, jak technologie informacyjne zmieniają społeczeństwa na całym świecie.

Mają one bowiem coraz większe znaczenie w naszym codziennym życiu. Stale zmieniają sposób, w jaki komunikujemy się, pracujemy, uczymy się i spędzamy czas wolny.

Posiadanie dostępu do technologii informacyjnych jest też kluczowe, aby w pełni uczestniczyć w życiu społecznym i korzystać ze wszystkich dostępnych możliwości.

Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego to idealny moment, aby zastanowić się nad wpływem technologii na nasze życie. Zastanówmy się więc, jak możemy je wykorzystać do budowania lepszej przyszłości.

Pamiętajcie jednak, że korzystanie z zasobów oferowanych przez technologie informacyjne wiąże się z koniecznością przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Porady na temat bezpiecznego korzystania z Internetu i różnych technologii znajdziecie w bazie wiedzy pod odnośnikiem: Baza wiedzy (poznan.pl).

Cykl porad o bezpieczeństwie w Internecie powstał z inicjatywy Biura Cyfryzacji i Cyberbezpieczeństwa Urzędu Miasta Poznania. Zachęcamy do obserwowania Infoteki (poznan.pl/infoteka), żeby nie przegapić kolejnych porad i wielu innych, ciekawych informacji z Poznania.

KS