Transportowy piknik na Franowie

Z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, w niedzielę, 15 września w godzinach 12 - 16 odbędzie się na terenie zajezdni Franowo rodzinny festyn. Będzie sportowo,  transportowo i ekologicznie. 

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Powszechnie wiadomo, że komunikacja publiczna jest oddechem dla miasta. Nieodłącznym elementem rodzinnych pikników z tej okazji jest wystawa nowoczesnego taboru przyjaznego dla miasta i środowiska. Tym razem będą eksponowane tramwaje Solaris Tramino, Moderus Beta dwu- i jednokierunkowe, Moderus Gamma, autobusy Solaris Urbino najnowszej generacji oraz Solaris Alpino. Zwiedzającym będą udostępniane również pojazdy specjalistyczne wykorzystywane do usuwania skutków wypadków: dżwig Scania,Unimog, nowy holownik pogotowia autobusowego oraz nowy radiowóz Nadzoru Ruchu. Na wystawie pojazdów znajdą się też ekopojazdy: elektryczne skutery, hulajnogi i samochody wykorzystywane w carsharingu.

W zajezdni na Franowie, która należy do największych i najnowocześniejszych w Europie będzie można skorzystać z tramwajowych wycieczek pokazujących zakamarki tramwajowej garażowni.

Będą strefy zabaw dla dzieci: strefa sportu, strefa Eko, strefa gier i zabaw, piłkarskie kręgle, sportowy tor  przeszkód i pomiary siły strzału. Wisienką na torcie ma być gra "Zjazd do zajezdni" i dziecięce "Koło Fortuny" z nagrodami.

Swoje stoiska na pikniku będą miały Zarządy: Dróg Miejskich i Transportu Miejskiego a ponieważ  podróże po mieście z MPK sprzyjają czytelnictwu będzie również stoisko księgarskie z literaturą dla dzieci.

Wszystkim, którzy zechcą w niedzielę bawić się na festynie będzie proponowana bezpłatna linia dowozowa, która będzie kursować z Kaponiery na Franowo.