Milion dla fyrtla za frekwencję

Przy okazji inauguracyjnej sesji nowej rady osiedla Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo jej przedstawicielom wręczono symboliczny czek na milion złotych. To nagroda za najlepszą frekwencję w tegorocznych wyborach do rad osiedli. 

Galeria zdjęć z wręczenia czeku na milion - grafika artykułu
Rada osiedla Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo otrzymała symboliczny czek na milion złotych za najlepszą frekwencję w tegorocznych wyborach do rad osiedli

12 maja odbyły się w Poznaniu wybory do rad osiedli. Żeby zachęcić mieszkańców do udziału w tym wydarzeniu, prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak ogłosił, że ta jednostka pomocnicza, która będzie miała najwyższą frekwencję, otrzyma milion złotych do rozdysponowania w najbliższej kadencji.

- Na osiedlu Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo była ona rekordowa i wyniosła 37,65 procent wśród wszystkich, czterdziestu dwóch jednostek pomocniczych. To najlepszy wynik w historii wyborów do poznańskich rad osiedli. Jest to także wynik ponad czterokrotnie większy niż ogólna frekwencja w całym mieście - można przeczytać w liście skierowanym do rady osiedla od Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania. - Jestem dumny z Państwa obywatelskiej postawy. To właśnie dzięki tak licznemu zaangażowaniu mieszkańców, osiedle otrzymuje do swojej dyspozycji dodatkowy milion złotych. Jestem przekonany, że te środki finansowe pozwolą na realizację inwestycji, która przysłuży się społeczności. Radni osiedlowi to dla Miasta ważni partnerzy. Nowe drogi, skwery czy miejsca rekreacji - każde tego typu przedsięwzięcie powstaje przy Państwa udziale. To Wy jesteście najbliżej lokalnych potrzeb i problemów, najlepiej wiecie, czego potrzebują poznanianki i poznaniacy. Dziękuję za Wasze zaangażowanie i ciężką pracę na rzecz naszych lokalnych wspólnot.

Czek w imieniu prezydenta Poznania wręczył Stanisław Tamm, sekretarz Miasta. 

RB