Nowy moduł odpadowy w aplikacji Smart City Poznań

Uruchamiamy moduł odpadowy w Smart City Poznań. Intuicyjna w obsłudze, bezpłatna, miejska aplikacja przejmie wszystkie funkcjonalności dotyczące harmonogramów odbioru odpadów komunalnych. Aby użytkownicy płynnie mogli przejść na nowe oprogramowanie, do końca marca równolegle będzie działał Wywozik Poznań.

Smart City Poznań - grafika artykułu
Moduł odpadowy w aplikacji Smart City Poznań zastąpił aplikację Wywozik Poznań

Intuicyjny w obsłudze, z czytelnymi harmonogramami odbioru odpadów komunalnych - moduł odpadowy to najnowsza oferta Smart City Poznań. W miejskiej aplikacji zastąpi Wywozik Poznań. Smart City, oferując takie same funkcjonalności co Wywozik, daje jeszcze jedną istotną korzyść - wszystkie ważne dla mieszkańca informacje dotyczące Poznania znajdują się teraz w jednym miejscu. Niemniej, by użytkownicy płynnie mogli przejścia do miejskiej aplikacji, Wywozik będzie funkcjonował do końca marca (obydwa oprogramowania będą działały równolegle).

Jak działa moduł odpadowy? Po kliknięciu ikonki "Odpady" użytkownik wpisuje interesujący go adres (lokalizacji może być kilka), zapisuje go oraz definiuje czy jest to nieruchomość zamieszkana, czy niezamieszkana. Dostęp do harmonogramu odbioru poszczególnych frakcji odpadów jest natychmiastowy. Aplikacja pozwala prześledzić harmonogram odbiorów dla całego roku. Jest również opcja uruchomienia powiadomień o terminach odbioru odpadów, a także przeniesienia tych komunikatów do własnego kalendarza w telefonie.

Ponadto w module będą zamieszczane komunikaty związane z funkcjonowaniem systemu gospodarki odpadami komunalnymi, np. przypomnienie o odbiorach choinek.

Co trzeba zrobić, by korzystać z miejskiej aplikacji? Wystarczy pobrać ją na smartfon ze Sklepu Play (urządzenia z programem Android) lub z AppStore (na urządzenia z systemem iOS). Następnie należy zarejestrować swoje konto i potwierdzić ten fakt przez wiadomość wysłaną na adres poczty elektronicznej. Uwaga! Niektóre funkcje SCP będą wymagały dodatkowej weryfikacji tożsamości, np. podania imienia i nazwiska (przy zgłaszaniu nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów, czy rejestracji konta PEKA).

Osoby już korzystające ze Smart City Poznań po 1 marca będą musiały zaktualizować swoją aplikację. W zależności od ustawień w telefonie, będzie to proces automatyczny lub wymagający potwierdzenia operacji przez użytkownika. Każdy otrzyma informację o tym, że taka aktualizacja jest konieczna.

Miejska aplikacja Smart City Poznań jest efektem pracy nad udoskonalaniem sposobów komunikacji
z mieszkańcami. Użytkownicy otrzymują powiadomienia z najświeższymi informacjami w kilku kategoriach, m.in.: biznes, seniorzy, kultura, osiedla, powietrze, bezpieczeństwo, awarie, transport, covid-19 i ankiety.

Aplikacja pozwala na udział w ankietach i sondażach, tworzonych przez jednostki miejskie oraz rady osiedli. To także odnośniki do najważniejszych stron i portali miejskich oraz projektów takich jak Poznański Budżet Obywatelski. Dzięki aplikacji użytkownik dwoma kliknięciami może też skontaktować się z Poznań Kontakt - Infolinią Miasta Poznania.