Pomysły warte Poznania

Nad rzeką, na podwórku, w parku, a może na placu? Wszystkie lokalizacje są dobre - ważne, żeby pomysł na niebanalne wykorzystanie przestrzeni miejskiej uwzględnił aktywny udział mieszkańców. Do 2 marca 2020 r. miasto czeka na projekty w konkursie Centrum Warte Poznania!

Słynny mural na Śródce zrealizowała Fundacja Artystyczno - Edukacyjna Puenta w ramach konkursu Centrum Warte Poznania
Słynny mural na Śródce zrealizowała Fundacja Artystyczno - Edukacyjna Puenta w ramach konkursu Centrum Warte Poznania

W dotychczasowych ośmiu edycjach zrealizowanych zostało ponad 100 pomysłów na terenie osiedli Stare Miasto (w tym ulicy Św. Marcin), Wilda, Św. Łazarz oraz Ostrów Tumski - Śródka - Komandoria, a także na terenach nadbrzeżnych położonych po obu stronach Warty na obszarze pomiędzy Mostem Lecha, a Mostem Przemysła. Liczy się jednak nie tylko miejsce, ale też sposób jego wykorzystania. 

- To jak zawsze szansa dla aktywnych i kreatywnych poznanianek i poznaniaków - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania i jednocześnie pomysłodawca konkursu. -  Szukamy niekonwencjonalnych propozycji spędzania wolnego czasu w przestrzeniach śródmiejskich, a także sposobu na uatrakcyjnienie rozgrywających się tu tradycyjnie wydarzeń, takich jak choćby Jarmark Świętojański czy Betlejem Poznańskie.      

Centrum Warte Poznania to konkurs dla wszystkich: swoją koncepcję działań lub wydarzeń oraz ich potencjalnych realizatorów zgłaszać mogą przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe, a nawet osoby fizyczne i grupy nieformalne. 

Do podziału - tak jak w ubiegłych latach - jest 350 tys. zł, przy czym na realizację swojej pracy konkursowej można zdobyć nie więcej niż 50 tys. złotych. Wyboru najlepszych prac dokona komisja konkursowa, złożona z radnych miejskich i osiedlowych oraz zaproszonych ekspertów. 

Prace konkursowe należy składać w Biurze Podawczym Urzędu Miasta Poznania (ul. 3 Maja 46, 61-728 Poznań) do 2 marca 2020 roku oraz w wersji elektronicznej na adres: konkurs_cwp@um.poznan.pl. 

Ogłoszenie konkursowe można znaleźć na stronie internetowej: https://bip.poznan.pl/public/bip/news.html?co=print&instance=1056〈=pl∨_id=22&id=143227 informacji o konkursie udziela Katarzyna Kozielczyk (Wydział Kultury UMP),
tel. 61 878 53 88. Więcej informacji: facebook.com/CentrumWartePoznania

WK/AW