Poznańskie MPK w czołówce przedsiębiorstw komunikacji miejskiej

Zakończyła się tegoroczna edycja Ogólnopolskiego Rankingu Najlepszych Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej. Wśród prestiżowego grona podmiotów, które znalazły się w ścisłej czołówce, jest także MPK Poznań Sp. z o.o.

Zdjęcie przedstawia 8 przegubowych autobusów niskopodłogowych, wykorzystywanych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu. Pojazdy ustawione są pod kątem na parkingu, dzięki czemu możliwa jest ich prezentacja. - grafika artykułu
Poznańskie MPK w czołówce przedsiębiorstw komunikacji miejskiej.

Ranking został zorganizowany przez "Dziennik Gazetę Prawną" oraz magazyn "Strefa Gospodarki". Kapituła Rankingowa, po dogłębnej analizie funkcjonowania firm zajmujących się świadczeniem usług komunikacji miejskiej, wysoko oceniła poznańskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, które w skali całego kraju zajęło 3. miejsce, na równi z katowickim Przedsiębiorstwem Komunikacji Miejskiej. Wyprzedziły je jedynie warszawskie Miejskie Zakłady Autobusowe, tyskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej (I miejsce ex aequo) i opolski Miejski Zakład Komunikacyjny (II miejsce).

Tak wysoki wynik jest najlepszym dowodem na wysoką jakość transportu publicznego w Poznaniu. Jest to bez wątpienia zasługa ciągłych inwestycji dokonywanych przez MPK we współpracy z Miastem Poznań, dzięki którym przedsiębiorstwo jest w stanie świadczyć swoje usługi dla mieszkańców w sposób wydajny. Przykładem może być tutaj rozwój elektromobilności i związany z tym zakup autobusów elektrycznych oraz rozwój sieci szybkiego ładowania takich pojazdów.

Dzięki sprawnemu funkcjonowaniu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego mieszkańcy Poznania mogą liczyć na efektywne wdrażanie w mieście rozwiązań z zakresu smart city, w szczególności tych związanych z rozwojem nowoczesnego, ekologicznego i zintegrowanego transportu. Pozwala to im funkcjonować w nowoczesnym i dynamicznym środowisku, a Poznań dzięki temu pozostaje w czołówce innowacyjnych, polskich miast.

Więcej informacji na stronie: Komunikacja miejska - z siłą dwóch liderów! - Strefa Gospodarki (strefa-gospodarki.pl)

sieci społecznościowe