Sprawdź statystyki miejskich stron

W ramach portalu Smart City powstał dział statystyczny, który w czytelny sposób prezentuje pogrupowane według tematów i lat dane dotyczące miejskich serwisów informacyjnych.

Ranking wortali
Ranking wortali

Uruchomione pod koniec czerwca Statystyki pozwalają sprawdzić, które wortale cieszyły się największą popularnością wśród internautów na przestrzeni ostatnich 5 lat.

Prezentujemy nasze dane w zestawieniu rocznym oraz miesięcznym, w postaci wykresów słupkowych i kołowych.  Dla zaawansowanych użytkowników został stworzony dział statystyk poszerzonych.  

Porównując publikowane dane z satysfakcją możemy stwierdzić, że Miejski Informator Multimedialny (MIM) i Biuletyn Informacji Publicznej Miasta Poznania (BIP) z roku na rok odnotowują coraz więcej wizyt. W 2015 r. miejskie strony zanotowały ich ponad 7,5 mln a w 2018 już ponad 10 mln..

Największą popularnością niezmiennie cieszą się strony Biuletynu Informacji Publicznej (ponad 2,5 mln wizyt rocznie) i wortalu Oświata (ponad 1 mln rocznie) oraz informacje na stronie głównej wortalu Info, które w 2018 r. zanotowały także ponad 1 mln wizyt. W rankingu wortali wysoką pozycję zajmują: Kultura (ok. 0.5 mln wizyt), Transport (ok. 0,5 mln), Turystyka (0,3 mln) oraz Biuletyn Miejski (ok. 0,2 mln).

Uruchomienie działu Statystyk to kolejny krok w  realizowaniu działania poszerzania zasobów otwartych danych miejskich.