Weekend z grami na PGA

W piątek rozpoczęły się najbardziej wyczekiwane i największe w tej części Europy targi branży gamingowe Poznań Game Arena. Przez weekend na graczy czeka ponad 1500 stanowisk do gry, pokazy najnowszych produkcji, spotkania z twórcami i turnieje e-sportowe. Wydarzenie potrwa do niedzieli i jak przewidują organizatorzy zgromadzi ok. 80 tys. uczestników.

Pierwszy dzień PGA za nami.
Pierwszy dzień PGA za nami.

Na PGA zarówno pecetowcy, jak i fani konsol znajdą coś dla siebie. Swoje gry zaprezentują, a niektóre udostępnią do przetestowania, największe światowe marki - Nintendo, Microsoft, Ubisoft czy Koch Media. 

Niezaprzeczalnym hitem tegorocznej odsłony targów jest jednak produkcja polskiego studia CD Projekt Red. Chodzi o pierwszą w Polsce prezentacje gry Cyberpunk 2077. Pokazy są prowadzone na żywo przez deweloperów na stoisku w hali 7A w pawilonie 3. Cyberpunk zadebiutuje na PC, PS4 i Xbox One 16 kwietnia przyszłego roku.

Ciekawie wygląda także stoisko Ubisoftu. To przede wszystkim z uwagi na premierowe pokazy wersji demonstracyjnej Watch Dogs Legion, której mają formę seansów kinowych. Wśród tytułów, w które  można zagrać w strefie francuskiego producenta znajdują się m.in. Ghost Recon Breakpoint, The Division 2 oraz Anno 1800.

Warto zajrzeć do strefy Koch Media. Wystawca specjalnie na targi przygotował profesjonalne fotele i kierownice, na których można pościgać się w F1 2019 oraz GRID. Nie zabraknie też przedpremierowych pokazów Iron Harvest i Wasteland 3.

W tym roku również miłośnicy konsol nie mają powodów do narzekań. Rozbudowanym stoiskiem może pochwalić się Nintendo. Japończycy prezentują wiele nowości jak Luigi's Mansion 3, Mario & Sonic at the Tokyo Olimpic Game 2020 czy Ring Fit Adventure. Na stanowiskach do gier dostępne są też dobrze znane pozycje jak chociażby FiFA 20 czy Super Mario Maker 2.

W strefie Microsoftu z kolei pojawiły się najnowsze produkcje na Xboxa. Gracze mogą wziąć udział w rozgrywkach wieloosobowych w Gears 5 i zagrać w tytuły dostępne w abonamencie Xbox Game Xpass jak np. Forza Horizon 4 czy Minecraft.

Podczas targów prezentowane są także nowinki techniczne - komputery i laptopy gamingowe, monitory, karty graficzne, płyty główne czy akcesoria. Dzisiaj wieczorem miłośnicy muzyki z gier mogą wziąć udział w Epic Game Music. Ostatniego dnia z kolei odbędzie się finał PGA Cosplay Show, czyli konkursu na najlepsze przebranie za postacie z gier, filmów lub komiksów. 

Bilety i szczegółowy program targów dostępny na www.gamearena.pl. Wejściówki można też kupić każdego dnia imprezy w kasach MTP.

Godziny otwarcia PGA:
Sobota, 19 października - 9:00 - 20:00
Niedziela, 20 października - 9:00 - 18:00
Godziny otwarcia kas:
Sobota, 19 października - 8:00 - 19:30,  
Niedziela, 20 października - 8:00 - 17:30
JZ