Weź udział w konkursie "Smart City - wakacyjne poszukiwania"!

Wróciłeś właśnie z wakacji? Zaintrygowało cię innowacyjne rozwiązanie podpatrzone w trakcie urlopu? Wypełnij formularz zgłoszeniowy, opisz krótko, z jakim problemem spotkałeś się w Poznaniu, pokaż rozwiązanie, które istnieje w innym dowolnym mieście na świecie i wygraj atrakcyjne nagrody. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 października.

Konkurs Smart City - wakacyjne poszukiwania
Zgłoszenia będę przyjmowane od 22 września do 15 października za pośrednictwem strony organizatora.

Celem konkursu jest promocja idei Smart City oraz poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań funkcjonujących na świecie, które można wdrożyć w Poznaniu, aby podnieść jakość życia mieszkańców stolicy Wielkopolski. Realne rozwiązanie musi dotyczyć jednego z 6 obszarów identyfikujących inteligentne miasto, czyli ludzi, jakości życia, środowiska, gospodarki, zarządzania miastem lub mobilności.

Aby wziąć udział w konkursie, trzeba być studentem jednej z poznańskich szkół wyższych i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Należy opisać w nim problem występujący w Poznaniu oraz zaproponować jego rozwiązanie funkcjonujące w innym mieście. Do formularza należy dołączyć zdjęcie lub film.

Zgłoszenia będę przyjmowane od 22 września do 31 października tego roku za pośrednictwem strony organizatora. Tam również można znaleźć regulamin i szczegóły konkursu. Informacje dostępne są także na Facebooku. Na uczestników czekają nagrody rzeczowe - laptopy, smartfony czy elektryczne hulajnogi.

Organizatorem konkursu "Smart City - wakacyjne poszukiwania" jest Wielkopolskie Centrum Wspierania Inwestycji, partnerami Poznański Park Technologiczno - Przemysłowy, Komputronik i Poznań. Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Poznania.
JZ