Wybory 2019 - poznański niezbędnik wyborcy już działa!

Informacje o warunkach udziału w wyborach, ułatwieniach dla osób z niepełnosprawnościami czy o zasadach głosowania poza miejscem stałego zamieszkania - te i inne zagadnienia związane z jesiennymi wyborami do Sejmu i Senatu można już znaleźć pod adresem: www.poznan.pl/parlament2019. Jednocześnie przypominamy, że trwa nabór członków do obwodowych komisji wyborczych. Gdzie się zgłosić i jakie wymagania powinien spełniać kandydat? Szczegóły w artykule. Wybory parlamentarne odbędą się w niedzielę, 13 października.

Wybory odbędą się 13 października
Wybory odbędą się 13 października

Strona internetowa www.poznan.pl/parlament2019 to kompendium wiedzy o zbliżających się wyborach. Dzięki zebraniu najważniejszych informacji w jednym miejscu każdy może szybko i łatwo dowiedzieć się m.in. gdzie znajdują się lokale wyborcze, jakie są warunki udziału w głosowaniu czy zasady głosowania poza miejscem stałego zamieszkania. Można tam znaleźć także informacje o spisie wyborców, ułatwieniach dla osób z niepełnosprawnościami oraz o pracy w obwodowych komisjach wyborczych.

- Warto co jakiś czas zaglądać na miejską stronę internetową dotyczącą wyborów, ponieważ to najprostszy sposób znalezienia odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Będziemy ją aktualizować zgodnie z harmonogramem przewidzianym w kalendarzu wyborczym. Z czasem pojawią się tam np. zasady umieszczania plakatów wyborczych na terenie miasta,  informacje o siedzibach obwodowych komisji wyborczych oraz bieżące obwieszczenia i komunikaty wydawane przez właściwe organy wyborcze - mówi Agnieszka Lewicka z Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta Poznania.

Osoby poszukujące informacji o wyborach mogą również zadzwonić na miejską infolinię - Poznań Kontakt pod numer 61 646 33 44, czynną od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 20:00.