1MILA - ruszyły zapisy!

Ruszyły zapisy na 1MILĘ! W tym roku odbędą się aż trzy edycje - w Krakowie, Warszawie i Poznaniu. To jedyna impreza dla amatorów, gdzie można poczuć się jak na prawdziwym mityngu lekkoatletycznym. W tym sezonie, poza biegami na 1 milę, sztafetami 4x400m i biegami dla dzieci, będzie też można wziąć udział w wyjątkowej, rodzinnej konkurencji - Sztafetach Rodzinnych.

. - grafika artykułu
1MILA w Poznaniu!

1MILA rośnie w siłę i przekonuje do biegania na bieżni kolejne rzesze amatorów. W tym roku będą
aż trzy odsłony 1MILI: 24 maja na stadionie AWF Kraków, 7 czerwca na AWF Warszawa oraz
20 września na stadionie POSiR Golęcin w Poznaniu (Amatorskie Mistrzostwa Poznania w biegu na milę). Z dystansem 1609,34 m zmagać się będą wyłącznie amatorzy. Poza biegiem głównym, rywalizować będzie można również w Sztafetach 4x400m, w nowej konkurencji Sztafetach Rodzinnych (300m+100m), a najmłodsi biegacze w bezpłatnych Kinder Joy of moving Biegach Dzieci (100m, 400m i 800m), będących częścią międzynarodowego programu Kinder Joy of moving. Ambasadorami imprezy są wybitni lekkoatleci Joanna Jóźwik i Marcin Lewandowski oraz najpopularniejszy w Polsce bloger biegowy, Bartosz Olszewski.

Organizatorzy przygotowują też masę dodatkowych atrakcji dla biegaczy i kibiców. Obok stadionu stanie strefa expo, w której będzie można odwiedzić liczne stoiska wystawców, pobawić się w sportowym miasteczku Kinder Joy of moving. Przez cały czas trwania imprezy będzie działać także strefa spotkań z gwiazdami i ekspertami - fizjoterapeutami, dietetykami, psychologami sportu, trenerami czy byłymi sportowcami. Panele edukacyjne będą poprzeplatane konkursami z nagrodami.

Zapisy na wszystkie biegi w ramach 1MILI odbywają się przez stronę www.1mila.pl. Projekt jest współfinansowany przez Miasto Poznań.

sieci społecznościowe