21. PKO Poznań Maraton przełożony na 2021 rok

Ze względu na trwającą epidemię koronawirusa SARS-CoV2, 21. PKO Poznań Maraton zostaje przełożony na 17 października 2021 roku.

20.PKO Poznań Maraton Fot.Adam Ciereszko - grafika artykułu
20.PKO Poznań Maraton Fot.Adam Ciereszko

- W organizacji naszych Imprez zawsze na pierwszym miejscu stawialiśmy na bezpieczeństwo. Nadal w tej kwestii nic się zmieniło. Naszym priorytetem jest dbałość o zdrowie i życie zawodników, mieszkańców, kibiców, a także naszych pracowników i wolontariuszy - mówi Łukasz Miadziołko Dyrektor PKO Poznań Maratonu. - Zdaję sobie sprawę, że wielu zawodników czekało na ten start, jednakże w dobie pandemii decyzja o przeniesieniu Maratonu wydaje nam się jedyną słuszną - dodaje Miadziołko.

Biegacze, którzy znaleźli się na liście startowej tegorocznej edycji Maratonu, mogą przenieść swoją opłatę (z tzw. gwarancją niezmienności ceny) na nowy termin Imprezy lub wystąpić o zwrot wpisowego. Każdy z uczestników wybór zaznacza na swoim indywidualnym profilu zawodnika. - W tym celu powinien się zalogować na stronie: https://runner.marathon.poznan.pl/, następnie wybrać jedną z ww. opcji i kliknąć "wyślij". Decyzję każdego z zawodników otrzymamy automatycznie przez nasz system informatyczny, nie trzeba do nas dzwonić, czy wysyłać maila - mówi Monika Prendke - Kierownik Działu Organizacji Imprez i Marketingu POSiR.
O szczegółach przeniesienia opłaty oraz zwrotu wpisowego można przeczytać tutaj: https://marathon.poznan.pl/zaplanowany-na-18-pazdziernika-br-21-pko-poznan-maraton-nie-odbedzie-sie-co-dalej/#more-6830

21. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza miał odbyć się 18 października br. Po raz pierwszy w historii Imprezy nastąpi przerwa w jej organizacji. Na tegoroczną edycję w sumie zapisało się 1761 zawodników, z czego 1193 miało nadany numer startowy.

Plan B wchodzi w życie

Organizatorzy 21. PKO Poznań Maratonu zachęcają do udziału w alternatywnym evencie. Tym samym realizują zapowiedziany w maju br. w wywiadzie dla programu "Bez zadyszki" tzw. Plan B. Jest nim, podobnie jak w większości imprez biegowych, organizacja przez POSiR biegu wirtualnego. Wkrótce poznamy więcej szczegółów wydarzenia, które ma już swoją nazwę: PKO Poznań Virtual Run. Organizatorzy uchylają "rąbka tajemnicy" i zapowiadają, że event zostanie zorganizowany w oparciu o dedykowaną aplikację mobilną, a uczestnicy będą mieli do wyboru start na dystansach: 5 km, 10 km, półmaratonu oraz maratonu.

Więcej informacji: www.marathon.poznan.pl

sieci społecznościowe