Aktywny powrót do szkoły - WF z AWF

W Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego trwają zapisy dla nauczycieli w ramach programu "Aktywny powrót do szkoły - WF z AWF", który realizowany jest przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz wszystkie akademie wychowania fizycznego w Polsce.

piątka dzieci w białych strojach sportowych, chłopiec na środku trzyma w rękach piłkę nożną - grafika artykułu
Aktywny powrót do szkoły - WF z AWF

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej oraz wychowania fizycznego szkół podstawowych i średnich z Wielkopolski i województwa lubuskiego mogą rejestrować się na szkolenie, które będzie organizowane w Poznaniu oraz w Filii AWF w Gorzowie Wielkopolskim. Koordynatorem programu na województwo wielkopolskie i lubuskie jest Rektor AWF Poznań prof. AWF dr hab. Dariusz Wieliński.

Celem projektu jest poprawa i monitoring stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży po powrocie do zajęć stacjonarnych po pandemii koronawirusa.

W pierwszym etapie nauczyciele mogą wziąć udział w kompleksowym szkoleniu - w wykładach i warsztatach o tematyce zdrowotnej, psychologicznej, a także metodycznej. Szkolenie obejmować będzie zagadnienia dotyczące przeciwdziałaniu skutkom siedzącego trybu życia, braku aktywności fizycznej, izolacji społecznej i skutkom zdrowotnym, jakie pojawiają się w związku z pandemią. Poprowadzą je pracownicy AWF w Poznaniu. W drugim etapie szkoły, z których nauczyciele brali udział w szkoleniu, będą mogły aplikować o uruchomienie dodatkowych zajęć o charakterze ruchowym - tzw. Sport Klubów.

sieci społecznościowe