Automobilklub Wielkopolska zaprasza Panie na Rajd "Wielkopolanki za Kółkiem"

7 marca odbędzie się rajd jakże inny od znanych nam rajdów turystyczno-nawigacyjnych. Rajd w którym rywalizacja sportowa (do ostatniej kropli benzyny) często przegrywa z zadowoleniem z samego faktu bycia w otoczeniu koleżanek (rywalek?). Rajd  bez nadzoru ze strony Waszych mężczyzn, którzy często nie pozwalają na swobodne uzewnętrznienie skrzętnie skrywanych przez Was uczuć do motoryzacji, do palenia gumy, szybkiej jazdy po torze, czy też po prostu... do statecznego przejazdu krążownikiem szos.

zdjęcie dekoracyjne - grafika artykułu
Rajd "Wielkopolanki za Kółkiem"

Trasa rajdu turystyczno-nawigacyjnego rozłożona została na dwa odcinki. Powiedzie przez miasta i miasteczka powiatu poznańskiego, gdzie autorzy trasy postarają się, przybliżyć Wam te tereny, zarówno w aspekcie historycznym jak i współczesnym. Złożoność siatki dróg i skrzyżowań oraz nietuzinkowe rozwiązania architektoniczne mijanych domów i osiedli mieszkaniowych z pewnością zostaną na długo w Waszej pamięci. Nie zabraknie też ukrytych zagadek, a szczególna uwaga, będzie potrzebna do znalezienia Punktów Kontroli Przejazdu i ich notowania w Karcie Przejazdu.

Przejazd trasy rajdu odbywał się będzie w normalnym ruchu drogowym, a Organizatorom zależy na tym, by załogi przejechały trasę dokładnie według otrzymanych wytycznych (wskazówek), przy zachowaniu wszelkich rygorów bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tutaj nie czas gra rolę, a dokładność.

Drugim elementem rajdu są próby sprawności kierowania pojazdem. Tutaj już liczą sie umiejętności operowania kierownicą i szybkiego pokonywania fragmentów Toru Poznań.  A to wszystko pod okiem wykwalifikowanych sędziów.

Zapraszamy Wszystkie Panie chcące spotkać się z przygodą... zwaną "Wielkopolankami za Kółkiem".

sieci społecznościowe