Bieg Niepodległości Run Poland

W najbliższy poniedziałek 11 listopada po raz czwarty odbędzie się Bieg Niepodległości Run Poland. Około 15 tysięcy uczestników uczci w ten sposób jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski.

Bieg Niepodległości RunPoland
Bieg Niepodległości RunPoland

Inicjatorami wydarzenia było dwóch aktywnych biegaczy - Andrzej Krzyścin, dwukrotny zwycięzca poznańskiego Maratonu oraz Artur Kujawiński, który do dzisiaj pełni funkcję dyrektora biegu. W tym roku odbędzie się już czwarta edycja zawodów, które zaliczane są do jednego z największych biegów w całej Polsce. W ubiegłym roku organizatorom udało się pobić rekord frekwencyjny w historii kraju, bowiem na starcie stawiło się ponad 22,5 tysiąca biegaczy. W tym roku w ramach biegu odbędą się także 8. PZLA Mistrzostwa Polski Kobiet w biegu na 10 kilometrów.

Jak zapewniają organizatorzy tegoroczna trasa jest przyjazna nie tylko biegaczom, ale również mieszkańcom, którzy co roku kibicują startującym zawodnikom i wspólnie z nimi czczą Święto Niepodległości. Bieg odbędzie się na jednej, 10 - kilometrowej pętli, która posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (PZLA). Trasa nie jest przypadkowa, bowiem nazwy ulic nawiązują do Święta Niepodległości.

Zawodnicy będą startować w siedmiu falach, co symbolizuje siedem historycznych powstań. Start zlokalizowany będzie na alei Niepodległości, na wysokości Urzędu Marszałkowskiego. Dalej uczestnicy pobiegną ul. Przepadek, Gen. Kazimierza Pułaskiego, Alejami Armii Poznań, ul. Księcia Mieszka I, Alejami Solidarności, ul. Murawa, Słowiańską, Szelągowską, Winogrady oraz za Cytadelą. Pętla kończyć się będzie ponownym pokonaniem Alei Armii Poznań i aleją Niepodległości, gdzie na wysokości Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego nr 2 będzie meta.

Każdy z uczestników w swoim pakiecie, oprócz m.in. numeru startowego, okolicznościowej czapki biegowej RunPoland i rogala świętomarcińskiego na mecie, otrzyma również medal statuetkę. W tym roku będzie pokryty najwyższej próby srebrem, widoczny jest na nim polski husarz w pozycji oddającej hołd, który jest symbolem zwycięstwa i zwiastunem wolności. Warto dodać, że do tej pory medal z Biegu Niepodległości RunPoland w Poznaniu dwukrotnie został uznany najpiękniejszym medalem imprezy biegowej.

Załączniki