Brązowy medal Sebastiana Warchoła na MMP w zapasach

Na trzecim miejscu Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu klasycznym w kat. 97 kg ukończył w miniony weekend zawodnik Sobieskiego Poznań, Sebastian Warchoł.

Sebastian Warchoł na podium Międzynarodowych Mistrzostw Polski U23 w zapasach, fot. Marcin Olejniczak - grafika artykułu
Sebastian Warchoł na podium Międzynarodowych Mistrzostw Polski U23 w zapasach, fot. Marcin Olejniczak

Na zawodach w Piotrkowie Trybunalskim Warchoł wygrał 4 pojedynki, a pogromcę znalazł tylko w jednym - półfinałowym starciu z reprezentantem Gruzji. Oprócz niego nieźle spisało się również dwóch innych reprezentantów poznańskiego klubu na tych zawodach - Adam Fietz zajął dziewiąte miejsce, a Mark Astafiev był dziesiąty.

Impreza była jednocześnie Memoriałem Trenerów Grzegorza Ludwiga oraz Henryka Grabowieckiego. Ze względu na swój międzynarodowy charakter, w wydarzeniu uczestniczyli również reprezentanci kilku innych krajów: Gruzji, Niemiec, Norwegii, Danii, Holandii i Szwajcarii.

Sebastian Warchoł jest Stypendystą Sportowym Miasta Poznania w kategoriii młodzieżowca. Szkolenie dzieci i młodzieży w Sobieskim Poznań w ramach Młodzieżowego Centrum Sportu wspiera Miasto Poznań.