Czas na Gran Fondo Series!

Dobra wiadomość dla miłośników kolarstwa! Powraca najszybciej rozwijająca się polska impreza szosowa dla amatorów i to nie jako pojedynczy wyścig, a cykl dwóch eventów w Gdyni i Poznaniu. Czas na Gran Fondo Series!

grupa kolarzy na szosie - grafika artykułu
Gran Fondo Gdynia 2019

W 2018 roku pasjonaci szosowej rywalizacji pierwszy raz ścigali się w zawodach Gran Fondo Gdynia. Debiutancka edycja przyciągnęła na start ponad 300 kolarzy, którzy mieli do wyboru dwie malownicze trasy prowadzące przez Kaszuby. Rok później frekwencja wzrosła prawie czterokrotnie! Peleton kolarzy w charakterystycznych koszulkach liczył niemal 1200 osób. Niestety, pandemia koronawirusa uniemożliwiła organizację zawodów w 2020 roku, na które było zapisanych już ponad 1800 kolarzy...

Powrót ze zdwojoną siłą!

Pod szyldem Gran Fondo Series odbędą się w tym roku dwa wyścigi:

  • Gran Fondo Gdynia - 27 czerwca 2021;
  • Gran Fondo Poznań - 12 września 2021.

W obu przypadkach zawodnicy będą mogli wybrać dwa główne dystanse: Gran Fondo (120-140 km) oraz Medio Fondo (70-90 km).

Niezmienne pozostaną kluczowe wyróżniki imprezy:

  • Bogaty pakiet startowy z profesjonalną koszulką kolarską Gran Fondo Series, pamiątkowym medalem i bonem na posiłek w lokalnych restauracjach;
  • Maksymalny komfort i bezpieczeństwo jazdy, dzięki całkowicie wyłączonym z ruchu trasom wyścigu;
  • Wyrywkowe kontrole antydopingowe, mające zapewnić rywalizację fair play;
  • Atrakcyjne trasy i lokalizacje miasteczka eventowego - przy Stadionie Miejskim w Poznaniu (ul. Bułgarska).

Nowość dla całych rodzin!

Nowością będzie natomiast nowy dystans Gran Fondo Family, czyli rywalizacja na trasie o długości
30-40 km. W ten sposób Gran Fondo Series otwiera się na początkujących kolarzy oraz całe rodziny. Podobnie, jak w latach poprzednich, w programie zawodów znajdą się też bardzo krótkie wyścigi dla najmłodszych, czyli Gran Fondo Kids.

Specjalna oferta dla zawodników z 2020 roku i polityka dot. COVID-19

Organizatorzy nie zapomnieli też o zawodnikach, którzy byli zapisani na wyścig Gran Fondo Gdynia
w zeszłym roku, ale ostatecznie nie mogli w nim pojechać z powodu odwołania wydarzenia. Dla nich wszystkich przygotowali specjalny voucher w wysokości 100 zł na udział w wybranym tegorocznym wyścigu Gran Fondo Series. Oznacza to, że voucher można wykorzystać przy rejestracji na zawody
w Gdyni lub Poznaniu. Specjalne kody do rejestracji, umożliwiające realizację vouchera, zostaną przesłane do ubiegłorocznych zawodników drogą mailową.

Co więcej, zawodnicy już teraz mają pewność co do tego, co stanie się z ich opłatą startową, jeżeli obostrzenia związane z organizacją imprez sportowych zostaną przedłużone na kolejne miesiące i w konsekwencji konieczne będzie np. ponowne odwołanie Gran Fondo Gdynia. W takiej sytuacji, zarejestrowani kolarze będą mieli automatycznie prawo startu w kolejnej edycji zawodów. Dla przykładu - jeśli regulacje rządowe uniemożliwią przeprowadzenie zawodów 27 czerwca w Gdyni, to - zgodnie z zapisami tegorocznego Regulaminu zawodów - każdy zapisany zawodnik otrzyma do wyboru dwie opcje:

- bezpłatne przepisanie się na wyścig Gran Fondo Poznań 2021;

- bezpłatne przepisanie się na wyścig Gran Fondo Gdynia 2022.

Jeżeli wyścig w Poznaniu nie będzie mógł się odbyć, zastosowane zostanie podobne rozwiązanie, tj. możliwość przepisania się na dowolną edycję Gran Fondo Series w sezonie 2022.

Rejestracja dla zawodników posiadających voucher, rozpocznie się w środę, 7 kwietnia o godz. 12:00. Dla wszystkich pozostałych zapisy zostaną uruchomione w poniedziałek, 12 kwietnia o godz. 12:00. W obu przypadkach rejestracja będzie prowadzona w portalu SlotMarket.pl.

sieci społecznościowe